آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,مایک پنس

مایک پنس: دستور ترور سلیمانی صادر شد، چون جان مردم آمریکا را تهدید می‌کرد!

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی مغرضانه، ضمن تروریست خواندن سردار سلیمانی، مدعی شد که او جان مردم آمریکا را تهدید می‌کرده است. به گزارش ایسنا، مایک پنس روز پنجشنبه…


هوک: آمریکا یک فرمانده سپاه را تحریم کرد/ دیگر چیزی از برجام نمانده استاخبار,اخبار سیاست خارجی,برایان هوک
واشنگتن در ادامه سیاست‌های مقامات آمریکا علیه کشورمان، یک مقام سپاه ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز(جمعه) از تحریم ویزایی حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان به دلیل آن چه آن را  "نقض حقوق بشر در ماهشهر در جریان اتفاقات اخیر در این شهر" می‌خواند، خبر داد.

 

دیگر چیزی از برجام نمانده است/ به انگلیس به خاطر تحریم حزب‌الله تبریک می‌‌گویم

«برایان هوک» مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری با متهم کردن ایران به تقض تعهداتش در برجام، ادعا کرد که دیگر چیزی از برجام باقی نمانده است.

 

برایان هوک در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره ادعای اروپایی‌ها مبنی بر اینکه همچنان برای حفظ برجام تلاش می‌کنند، با متهم کردن ایران و بدون اشاره به اقدامات مخرب آمریکا برای نابود کردن برجام مدعی شد: «ایران تاکنون پنج بار تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته است و دیگر چیزی از برجام باقی نمانده است که اروپایی‌ها بخواهند برای حفظ آن تلاش کنند.»

 

وی در ادامه اظهارات خود علیه ایران ادعا کرد: «ایران از برجام تنها برای گسترش فعالیت‌های خود در منطقه استفاده می‌کرد و برجام منابع مالی لازم برای این کار را در اختیار ایران قرار داد.»

 

این دیپلمات ارشد آمریکایی در ادامه گفت: «تحریم‌های آمریکا علیه ایران بسیار مؤثر بوده و ما تا زمانی که ایران به رفتارهای مخرب خود در منطقه ادامه می‌دهد، سیاست تحریم و فشار حداکثری علیه ایران را ادامه خواهیم داد.»

 

برایان هوک درباره تصمیم دولت انگلیس برای تحریم شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان نیز اظهار داشت: «من به دولت انگلیس به خاطر اتخاذ این تصمیم تبریک می‌گویم. هیچ تفاوتی بین شاخه سیاسی حزب‌الله و شاخه نظامی آن وجود ندارد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------