آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

ظریف: آماده تبادل همه زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری روسی اسپوتنیک اعلام کرد: آماده تبادل همه زندانیان دو تابعیتی با آمریکا هستیم. به گزارش مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور…


چین خواستار لغو فوری تحریم‌های یکجانبه علیه ایران شداخبار,اخبار سیاست خارجی,چین خواستار لغو تحریم ها علیه ایران
نماینده ویژه وزارت خارجه چین در امور حقوق بشر در چهل و سومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو از تمام طرف‌های درگیر خواست تا به منظور جلوگیری از نقض بیشتر حقوق بشر برای مردم ایران، فورا تحریم‌های یکجانبه علیه این کشور را لغو کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شین‌هوا، «لیو هوآ» دیپلمات ارشد چینی خطاب به حاضران در این نشست عنوان کرد که تحمیل سازوکارهای خارجی بدون رضایت کشورهای مربوطه، به گفت وگو و همکاری منجر نمی‌شود و نقشی در ارتقا و حفاظت از حقوق بشر ندارد.

 

نماینده ویژه وزارت خارجه چین در امور حقوق بشر در ادامه گفت که جامعه جهانی باید با وضعیت حقوق بشر ایران به صورت عینی و عادلانه برخورد کند، چالش‌هایی که ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه در مسیر ترویج و حمایت از حقوق بشر با آن‌ها روبه‌روست را درک کند و بیش از پیش به دولت ایران و خواسته‌های مردم این کشور گوش فرا دهد.

 

به گفته این دیپلمات ارشد، تحریم‌های یکجانبه‌ای که علیه ایران اعمال شده‌اند نه تنها تأثیر منفی قابل توجهی بر حقوق بشر مردم ایران داشته، بلکه دست سازمان ملل و دیگر سازمان‌ها را در ارائه کمک های بشردوستانه به ایران نیز بسته است.

 

هوا با تاکید بر این نکته که زمان حاضر برهه حساسی در مبارزه دولت و مردم ایران با همه‌گیری کووید-۱۹ است، گفت: «چین در حد توان خود با تامین کیت‌های تست و دیگر ابزارهای موردنیاز و اعزام تیمی از کارشناسان داوطلب برای کمک به مقابله با این همه‌گیری، از ایران در این راه حمایت و پشتیبانی می‌کند و از همه طرف‌ها می‌خواهد تا همکاری‌ها خود را برای پیشگیری از اپیدمی کرونا با ایران تقویت کنند.»

 

این دیپلمات چینی در بخش دیگری از اظهارات خود در این باره تصریح کرد که چین همواره از این که همه کشورها باید از طریق گفت وگو و همکاری سازنده به مسائل مربوط به حقوق بشر رسیدگی کنند حمایت کرده و با سیاسی کردن، گزینش‌گری، اعمال استانداردهای دوگانه و اقدامات متخاصمانه در این زمینه مخالف است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------