آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

بایدن: نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت که پیوند با رژیم صهیونیستی را تعمیق خواهد کرد و به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.…


وزارت خارجه آمریکا: ایران ان‌پی‌تی را نقض کرده است/ در سه مکان اعلام نشده در ایران، مواد هسته‌ای یافت شداخبار,اخبار سیاست خارجی,وزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره کنترل تسلیحاتی، با استناد به ادعای اخیر آژانس اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران، مدعی شد که تهران معاهده ان‌پی‌تی را نقض کرده است.

به گزارش فارس، وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز (جمعه) خلاصه گزارش سالانه خود با موضوع پایبندی کشورها به معاهده کنترل تسلیحاتی را به کنگره این کشور تحویل داد.

 

به نوشته وبگاه «المانیتور» وزارت خارجه آمریکا در این خلاصه گزارش، تاکید بیشتری در ادعاهای گزارش سال قبل خود مبنی بر عدم پایبندی ایران به معاهده عدم اشاعه هسته‌ای (NPT) داشته است.

 

بر این اساس، گزارش سال ۲۰۱۹ آمریکا بر اساس اسناد ادعایی رژیم صهیونیستی از برنامه هسته‌ای ایران، مدعی بود که ایران ممنوعیت معاهده ان‌پی‌تی درباره توسعه تسلیحات اتمی را لغو کرده است.

 

وزارت خارجه آمریکا در گزارش امسال علاوه بر ذکر موارد قبلی، به گزارش ادعایی اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر یافت شدن «مواد هسته‌ای اعلام نشده در سه مکان اعلام‌نشده در ایران» و همچنین ممانعت تهران از دسترسی به دو مکان استناد کرده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------