آخرین اخبار سیاست خارجی


علی باقری،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

علی باقری: با اتحادیه اروپا توافق کردیم مذاکرات وین پیش از پایان نوامبر شروع شود

علی باقری معاون وزیر خارجه ایران در توئیتی از توافق با اتحادیه اروپا در خصوص آغاز مذاکرات وین پیش از پایان نوامبر خبر داد. به گزارش ایرنا، علی باقری بعد از ملاقات با…

پامپئو: دولت ترامپ همیشه حامی مردم ایران بوده است!/ ایران بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان استپامپئو,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی
وزیر خارجه پیشین آمریکا با تکرار اتهام‌زنی علیه جمهوری اسلامی و بدون اشاره به تأثیرات منفی سیاست «فشار حداکثری» ترامپ بر مردم ایران، مدعی شد که همیشه به دنبال حمایت از مردم ایران بوده‌اند.

به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور در مصاحبه با هفته‌نامه «جوئیش کرونیکل» با تکرار ژست انساندوستانه و مهم بودن مردم ایران برای دولت پیشین آمریکا و بدون اشاره به تأثیر سیاست «فشار حداکثری» دولت ترامپ بر زندگی مردم عادی ایران، جمهوری اسلامی را به نقض حقوق مردم ایران متهم کرد و گفت: «نگاه کنید، از نظر وضعیت حقوق بشر درون کشورشان، آنها جزء بدترین مجرمان هستند.... آنها رفتار هولناکی با مردم خود دارند. ظرفیت آزادی و استقلال زنان بسیار محدود است. آنها در مقابل مردم خود بسیار تند و زننده هستند و یکی از اقداماتی که ما انجام دادیم این بود که اطمینان حاصل کنیم همیشه از مردم ایران حمایت می‌کنیم».

 

ادعای پامپئو در حمایت از مردم ایران درحالی است که فشار حداکثری آمریکا علیه ایران بیشتر از همه قشر آسیب پذیر ایران را هدف قرار داده بود و تحریم دارو و تجهیزات پزشکی بیش از همه به بیماران و مردم عادی ایران آسیب وارد کرده است. 

 

وزیر خارجه پیشین ایالات متحده آمریکا در ادامه گفت‌وگو با این هفته‌نامه یهودی از ایران بعنوان بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان نام برد و هدف برنامه موشکی ایران را از بین بردن رژیم صهیونیستی توصیف کرد.

 

وی با حمایت از رژیم صهیونیستی در خصوص برنامه موشکی ایران مدعی شد: «(ایران) کشوری است که برنامه موشکی و برنامه هسته‌ای دارد......که هدف آن نابودی اسرائیل آزاد، دموکرات و مستقل است و این چیزی است که منافع عمیق امنیت ملی آمریکا ایجاب می‌کند که مانع آن شود».  

 

پامپئو سپس با انتقاد از سیاست‌های دولت‌ «باراک اوباما» در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت: «اشتباهی که فکر می‌کنم، دولت قبل از ما مرتکب شد، این بود که به ایران اجازه داد که به صورت افسارگسیخته کارزار تروریستی خود را در سراسر جهان به راه بیاندازد و برنامه موشکی خود را پیش ببرد و در بهترین شرایط (با برجام)، پیشرفت آنها در زمینه تسلیحات هسته‌ای را برای چند سال اندک به تأخیر بیاندازد».

 

وزیر خارجه پیشین آمریکا در دفاع از سیاست‌های ضدایرانی دولت ترامپ، از هرگونه تلاش دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرد و گفت: «خب، شما فقط باید به سخنان رئیس‌‌جمهور (جو) بایدن و اطرافیانش در دوران کارزار انتخاباتی گوش کنید. آنها عمیقاً به آن توافق پیوند خورده‌اند و من فکر می‌کنم آمادگی دارند برای این کار چیزهای زیادی را نادیده بگیرند. ببینید، ما نیز خواستار ورود به یک توافق با ایران بودیم اما باید توافقی باشد که هرگز به آنها اجازه داشتن سلاح هسته‌ای را ندهد. ما حاضر نبودیم که حتی یک اینچ به آنها فرصت انجام چنین کاری را بدهیم. این چیزی است که کشورهای عادی و نرمال با آن موافق خواهند بود».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------