آخرین اخبار سیاست خارجی


بهروز کمالوندی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران به آژانس: اطلاعات محرمانه ما را منتشر کنید، در تعاملات خود بازنگری می‌کنیم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید با انتشار اطلاعات و جزئیات اقدامات فنی هسته ای ایران پا را فرا‌تر از اختیارات و وظایف خود قرار دهد. به…

روسیه در واکنش به اقدام هسته‌ای جدید ایران: از این اقدام نگرانیم؛ از همه طرف‌ها می‌خواهیم که خویشتن‌داری کنندمعاون وزیر خارجه روسیه,اخبار سیاست خارجی,خبرهای سیاست خارجی
معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به اقدام هسته‌ای جدید ایران با اعلام اینکه کاهش تدریجی تعهدات هسته‌ای ایران نتیجه تحریم‌های آمریکاست، ایران و آمریکا را به‌خویشتن‌داری در راستای بهبود اوضاع پیرامون برجام دعوت کرد.
به گزارش تسنیم، سرگئی ریابکوف معاون سیاسی وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک خواستار خویشتن‌داری ایران و آمریکا به‌منظور کمک به بهبود اوضاع پیرامون برجام شد.

 

ریابکوف در خصوص آغاز غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در تأسیسات زیرزمینی سایت هسته‌ای نطنز به اسپوتنیک گفت: «ما این را یک اقدام جدی تلقی می‌کنیم و از آن نگرانیم. ما از همه طرف‌ها خواسته‌ایم و می‌خواهیم که خویشتن‌داری کنند.»

 

وی با تأکید بر اینکه آمریکا باید اقداماتی را در راستای بهبود اوضاع صورت دهد، اعلام کرد: «آنها باید در مسیر برداشتن تحریم‌ها پیش بروند. در شرایط کنونی به یک نیروی محرک [برای تغییر اوضاع] نیاز است. اما آنچه تاکنون تنها شاهد گسترش تحریم‌ها علیه ایران بوده‌ایم. بنابراین ایران نیز سیاست کاهش تدریجی پایبندی به تعهدات داوطلبانه خود ذیل برجام را در پیش گرفته و فعالیت‌های هسته‌ای خود را افزایش داده است.»

 

معاون سیاسی وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: «بهره‌گیری از این فرصت برای تلاش در راستای تدوین یک نقشه راه به‌منظور بهبود کلی اوضاع، مهم است. من بار دیگر به شما می گویم که یک حرکت مثبت از سوی آمریکا در این شرایط بسیار مهم است. ولی ما از طرف ایرانی نیز می‌خواهیم که خویشتن‌داری کند و دنبال ایجاد تنش نباشد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------