آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مقام ارشد ایرانی: به مذاکرات وین بازمی‌گردیم/ آمادگی ایران برای ساخت دو نیروگاه تامین برق در لبنان

شبکه خبری المیادین به نقل از یک مقام ارشد ایرانی خبر داد که بازگشت تهران به مذاکرات وین طی چند روز یا چند هفته آتی صورت خواهد گرفت. به گزارش فارس، شبکه خبری المیادین خبر…

طرحی جدید از سناتورها برای جلوگیری از ورود آمریکا به برجاممجلس سنای آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا با معرفی طرحی جدید در صدد سنگ‌اندازی در ورود احتمالی دولت «جو بایدن» به برجام هستند.

به گزارش فارس، گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا با معرفی طرحی جدید در صدد سنگ‌اندازی در ورود احتمالی دولت «جو بایدن» به برجام هستند.

 

پایگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن»، نزدیک به محافظه‌کاران آمریکایی که نسخه‌ای از پیش‌نویس این طرح را دیده می‌گوید حامیان طرح مذکور خواستار ملزم کردن دولت «جو بایدن» به کسب اجازه از کنگره قبل از حصول توافق با ایران هستند.

 

طبق تحلیل واشنگتن‌فری‌بیکن این طرح که به عنوان متمم برای اضافه شدن به یک طرح قانونی دیگر پیشنهاد شده در صورت تصویب در هر دو مجلس کنگره و تبدیل شدن به قانون مانعی عمده درتلاش دولت بایدن برای ورود مجدد به برجام ایجاد خواهد کرد.

 

با این حال، از آنجا که برجام مسئله‌ای کاملاً حزبی در سیاست آمریکا است، طرح مذکور احتمالاً مورد مخالفت دموکرات‌ها خواهد بود و تنها از حمایت قانونگذاران جمهوری‌خواه برخوردار خواهد بود. 

 

«ران جانسون»، قانونگذار حزب جمهوری‌خواه این طرح را ارائه کرده و تا کنون موفق به جلب حمایت چندین سناتور جمهوری‌خواه دیگر که مخالفت دیپلماسی با ایران هستند شده است. 

 

با آنکه بعید است نماینده‌‌های حزب دموکرات بر خلاف دیدگاه‌های حزب خود رفتار کرده و از این طرح حمایت کنند برخی از قانونگذاران این حزب سال ۲۰۱۵ جزو مخالفان توافق هسته‌ای با ایران بودند. دولت «باراک اوباما» در آن زمان مجبور شد برای اجرایی کردن برجام، کنگره را دور بزند و بدون تأیید نهاد قانونگذار آمریکایی آن را اجرایی کند. نماینده‌های جمهوری‌خواه کنگره می‌خواهند این بار شاهد این اتفاق نباشند.

 

جانسون در بیانیه‌ای به واشنگتن‌فری‌بیکن گفت: «دشمنان ما می‌دانند که دولت بایدن همان مسیر ضعیف و فاجعه‌با رئیس‌جمهور اوباما را ادامه خواهد داد.»

 

وی اضافه کرد: «به همین دلیل برای تأمین امنیت آمریکا و صلح جهانی ضرورت دارد هر گونه توافقی که بایدن بر سر آن با ایران مذاکره می‌کند به معاهده تبدیل شده و به تأیید سنای آمریکا برسد.»

 

طرح سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا علاوه بر آنکه دولت این کشور را به کسب اجازه از کنگره برای توافق با ایران ملزم می‌کند خواستار جلوگیری از رفع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی