آخرین اخبار سیاست خارجی


برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین

مذاکره اسرائیل با آمریکا برای طرح جایگزین برجام، در صورت بن بست در مذاکرات وین آمریکا و اسرائیل هفته گذشته بر سر طرح جایگزین یا "طرح ب" برای مقابله با برنامه‌های اتمی…

واکنش آمریکا به میزبانی ایران از هیئت‌های طالبان و دولت افغانستانسخنگوی وزارت خارجه آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به حضور دو هیئت از طالبان و دولت افغانستان در ایران به منظور گفت‌وگو درمورد صلح واکنش نشان داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از الجزیره، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نقش ایران در حل بحران افغانستان و تحقق صلح در این کشور را مثبت ارزیابی کرد.

 

ند پرایس همچنین گفت: از ایفای نقش قطر در گفت‌وگو‌های مربوط به افغانستان سپاسگزاریم و به تداوم این گفت‌وگو‌ها در دوحه تشویق می‌کنیم.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به حضور یک هیئت از طالبان و دولت افغانستان در ایران برای گفت‌وگو افزود: می‌دانیم که ایران از یک هیئت طالبان میزبانی کرده و نقش همسایگان افغانستان در آینده آن را درک می‌کنیم.

 

او گفت: تحقق صلح در افغانستان نیازمند ایفای نقش مثبت ازسوی همسایگان است و به نظر می‌رسد نقش ایران مثبت باشد.

 

ند پرایس در بخش دیگری از اظهاراتش به موضوع مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای پرداخت و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم دور هفتم مذاکرات درمورد توافق هسته‌ای با ایران برگزار شود.

 

اجلاس گفت‌وگو‌های بین‌الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت‌های عالی جمهوریت و هیئت عالی سیاسی طالبان صبح امروز چهارشنبه شانزدهم تیرماه جاری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی وزیر امور خارجه در تهران برگزار شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------