آخرین اخبار سیاست خارجی


رئیسی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

کلیات برنامه سیاست خارجی رئیسی، همان سیاستهای روحانی است/ به زودی FATF هم تصویب می شود

شرق نوشت:به‌رغم القائات عمومی و اجتماعی مبنی بر موضع‌گیری متضاد رئیس‌جمهور با جریان اجرائی سابق، به نظر می‌رسد کلیات برنامه سیاست خارجی دولت یکسان بوده و این برنامه با…

هک ویندوز در ایران توسط اسرائیلهک ویندوز در ایران توسط اسرائیل،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
مرکز مایکروسافت و تکنولوژی حقوق بشری روز پنجشنبه اعلام کرد از نرم‌افزار جاسوسی یک گروه صهیونیستی برای نفوذ به رایانه‌های کشورهایی چون ایران استفاده شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این گروه صهیونیستی به نام "کاندیرو" نرم‌افزاری تولید کرده است که می‌تواند با بهره گیری از ضعف‌های محصولات مایکروسافت به سیستم عامل ویندوز نفوذ کند.  

 

در گزارش این مرکز آمده است که این گروه صهیونیستی نرم‌افزار خود را به چند مشتری ناشناس در مناطق مختلف جهان به فروش رسانده است.

  

طبق این گزارش از این نرم‌افزار برای حمله به کاربران در ایران، لبنان، اسپانیا و انگلیس استفاده شده است.  

 

مرکز مایکروسافت و تکنولوژی حقوق بشری افزود: افزایش حضور "کاندیرو" و استفاده از فناوری نظارتی آن علیه جامعه مدنی نشان دهنده حضور بازیکنان مختلف در صنعت جاسوسی و سو استفاده از صنعت است.  

 

شرکت مایکروسافت روز سه شنبه متوجه ضعف در ساختار امنیتی ویندوز شد و آن را رفع کرد. این شرکت مستقیما به گروه "کاندیرو" اشاره نکرده و آن را "یک عامل متخاصم صهیونیستی با نام مستعار سورگام در بخش خصوصی" معرفی کرده است. 

 

شرکت مایکروسافت در یک پیام نوشت: سورگام به طور کلی سلاح‌های سایبری را به فروش می‌رساند که به مشتریان خود، غالباً آژانس‌های دولتی در سراسر جهان، امکان می‌دهد کامپیوترها، تلفن‌ها، زیرساخت‌های شبکه و دستگاه‌های متصل به اینترنت را هک کنند.  

شرکت گوگل نیز اعلام کرده است دو ضعف امنیتی در سیستم‌های خود شناسایی کرده است که گروه "کاندیرو" از آن برای توسعه نرم‌افزار خود استفاده کرده است. این شرکت ضعف‌های امنیتی را برطرف کرده است.  

 

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که نرم‌افزارهای هک و سیستم‌های مخفی معمولا میلیون‌ها دلار قیمت دارند و مشتریان باید برای ادامه استفاده از این نرم‌افزارهای جاسوسی به صورت مکرر پول پرداخت کنند. به همین دلیل تولید یک نرم‌افزار موثر هک به یک درآمد بسیار جذاب تبدیل شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------