آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

گروسی: من از ۵ ماه پیش که دولت ایران مستقر شده، هیچ تماسی با آن‌ها نداشته‌ام؛ این حیرت آور استرافائل گروسی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
«رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

به گزارش فارس طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، گروسی مدعی شده آژانس هیچ تماسی با دولت جدید ایران برای گفت‌وگو درباره برخی مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران نداشته و این مسئله را «حیرت‌انگیز» توصیف کرده است.

 

خبرگزاری فرانسه نوشته رافائل گروسی انتظار داشته قبل از نشست آتی شورای حکام آژانس که از 22 نوامبر (1 آذرماه) آغاز می‌شود به ایران سفر کرده و با مقام‌های ایران دیدار کند.

 

گروسی در ماه سپتامبر به ایران سفر کرد و به توافقاتی برای دسترسی به برخی تجهیزات آژانس اتمی در تأسیسات هسته‌ای ایران دست پیدا کرد. با وجود این، او امیدوار بود که بتواند با دولت ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور جدید ایران نیز تعاملاتی داشته باشد.

 

وی گفت: «من هیچ تماسی با این دولت که از 5 ماه پیش مستقر شده است نداشته‌ام.» او مدعی شد تنها مورد استثنا، «گفت‌وگوهای فنی» است که با رئیس‌ جدید سازمان انرژی اتمی ایران داشته است.

 

رافائل گروسی مدعی شد: «این مسئله حیرت‌آور است و من به صورت آشکار به آن اشاره می‌کند چون همین مسئله را به خودشان هم می‌گویم. فهرست طویلی از مسائلی که باید درباره آن صحبت کنیم وجود دارند.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------