آخرین اخبار سیاست خارجی


برجام ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آمریکا: بازگشت به برجام در راستای منافع ما است/ در ترور نقشی نداشتیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار این ادعا که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام در راستای منافع واشنگتن است، مدعی شد که ایالات متحده در ترور شهید مدافع حرم حسن صیاد…

بازداشت «انریکه مورا» توسط پلیس آلمان بعد بازگشت از تهران/ واکنش اروپا به حکم اعدام «احمدرضا جلالی»انریکه مورا،اخبار سیاسست خارجی،خبرهای سیاسست خارجی
انریکه مورا از بازداشت خود در آلمان خبر داد.

به گزارش انتخاب به نقل از یورونیوز، "انریکه مورا" معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مسیر بازگشت از تهران به اروپا، در فرودگاه فرانکفورت توسط پلیس آلمان «بازداشت» شده است. این عنوان توییتی بود که ساعتی پیش در حساب توییتری منسوب به این دیپلمات اروپایی منتشر شد و با چندین توییت دیگر تکمیل شد.

 

طبق اطلاعات این توییت آقای مورا که پس از چندین روز حضور در ایران در حال بازگشت به بروکسل بوده توسط نیروهای پلیس آلمان در فرودگاه فرانکفورت بازداشت می شود. این دیپلمات اسپانیایی نوشته که بدون ارائه هیچ‌گونه توضیحی بازداشت است.

 

انریکه مورا در ادامه می‌نویسد: «پلیس آلمان در فرودگاه فرانکفورت بدون حتی یک توضیح ساده، من را که یک مقام رسمی اتحادیه اروپا هستم در یک ماموریت رسمی با گذرنامه دیپلماتیک اسپانیایی بازداشت کرد.»

 

او همچنین اضافه کرد که پلیس پاسپورت و گوشی‌های او را هم ضبط کرده است.

 

او البته توضیحی در این خصوص نداده که چگونه این توییت را به اشتراک گذاشته است.

 

برخی در توییتر این احتمال را مطرح کرده‌اند که حساب توییتری آقای مورا هک شده است. بررسی‌ها در خصوص این موضوع ادامه دارد.

 

هنوز مشخص نیست ضبط تلفن ها و پاسپورت این مقام اروپایی چه مدت طول کشیده ؟ آیا با نیت خاصی صورت گرفته یا صرفا یک سوتفاهم ساده بوده؟

 

 واکنش اروپا به حکم اعدام «احمدرضا جلالی»

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار توقف اعدام «احمدرضا جلالی» به دلایل بشردوستانه شد.

 

انریکه مورا در حساب توئیتر خود نوشت: در حالی که هنوز منتظر ادامه سفرم به بروکسل هستم، می‌خواهم تاکید کنم که در تهران، لزوم توقف اعدام احمدرضا جلالی را مطرح کردم و خواستار آزادی او به دلایل بشردوستانه شدم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------