آخرین اخبار سیاست خارجی

برجام،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مقام آمریکایی: مذاکرات احیای برجام روی میز نیست

کرت کمبل، نامزد دولت جو بایدن برای تصدی سمت قائم‌ مقامی وزارت خارجه خارجه آمریکا به جای وندی شرمن که بازنشسته شد، در نشست تایید صلاحیتش در کمیته روابط خارجی سنا گفت:…

عدم موافقت آمریکا با درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتنوزیر خارجه ایران در آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
واشنگتن با درخواست وزیرخارجه ایران برای معافیت از محدودیت تردد موافقت نکرد.

به گزارش جماران، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در جریان سفر به آمریکا درخواست معافیت از محدودیت تردد مقامات ایرانی برای سفر به واشنگتن و بازدید از دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن  را داشته که با ان موافقت نشده است.

 

 اگر با درخواست وزیرخارجه ایران برای سفر به پایتخت آمریکا موافقت شده بود، این اولین سفر یک دیپلمات ارشد ایرانی در 14 سال گذشته به واشنگتن بود.

 

سفارت ایران در واشنگتن از سال 1980 فعال نبوده است. جمهوری اسلامی ایران یک نمایندگی دائمی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و یک دفتر حافظ منافع در سفارت پاکستان در واشنگتن دارد.

 

امواج مدیا همچنین ادعا کرد: امیرعبداللهیان از زمان تصدی ‌پست وزیر خارجه ، چشم به سفر به واشنگتن داشته است.

 

Amwaj.media در ادامه گزارش خود مدعی شد: دفتر  حافظ منافع ایران بزرگترین مأموریت ایران [در ایالات متحده] است و سال‌هاست که به یک مقام رسمی اجازه بازدید از آن دفتر داده نشده است. انگیزه امیرعبداللهیان این بود که از نزدیک در جریان تحولات جاری در این بخش قرار بگیرد.

 

دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن کارهای کنسولی ایرانیان را انجام داده و تحت پرچم پاکستان به عنوان حافظ منافع ایران فعال است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------