آخرین اخبار سیاست خارجی

کارخانه ساخت پهباد ایران و روسیه،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

وال استریت ژورنال: ایران و روسیه در تلاش برای احداث کارخانه‌ای جهت تحویل ۶۰۰۰ پهپاد ایرانی برای استفاده علیه اوکراین

وال استریت ژورنال نوشت: مقامات یک کشور همسو با ایالات متحده گفتند، مسکو و تهران در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای ساخت کارخانه جدیدی در روسیه هستند که می‌تواند حداقل…

سیاست جدید آمریکا در رابطه با ایران مشخص شد رابرت مالی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مالی تصریح کرد واشنگتن اکنون می‌تواند اقداماتی را جهت بازدارندگی و اخلال در ارسال تسلیحات از سوی ایران به روسیه و تلاش برای حمایت از خواسته‌های اساسی معترضان در ایران انجام دهد. 

به گزارش عصر ایران؛ "رابرت مالی" نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، گفته است تمرکز دولت واشنگتن در مقطع کنونی به جای احیای برجام، بر حمایت از اعتراضات داخلی در ایران و موضوع ارسال سلاح از سوی ایران به روسیه است.

 

به نقل از خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ، مالی روز شنبه در مصاحبه ای در شهر روم ایتالیا، گفت : " ایران علاقه‌ای به توافق ندارد و ما بر مسایل دیگر متمرکز هستیم... چه فایده ای دارد، اگر ایران با مطالباتی غیرقابل قبول به میز مذاکره بازگردد، چرا باید روی آن تمرکز کنیم؟ در این مرحله ما روی توافق هسته‌ای تمرکز نمی‌کنیم، زیرا نمی‌توانیم دوباره به عقب بازگردیم و بازی بخوریم."

 

مالی تصریح کرد واشنگتن اکنون می‌تواند اقداماتی را جهت بازدارندگی و اخلال در ارسال تسلیحات از سوی ایران به روسیه و تلاش برای حمایت از خواسته‌های اساسی معترضان در ایران انجام دهد.

 

او همزمان تاکید کرد: تماس‌ها بین مقامات اتحادیه اروپا و ایران همچنان ادامه دارد و مذاکرات به طور رسمی به حالت تعلیق در نیامده، اما از اواخر ماه آگوست (از اوایل شهریور امسال) تاکنون هیچ مذاکره‌ای صورت نگرفته است."

 

مالی همچنین تاکید کرد که واشنگتن تلاش می‌کند، ارسال سلاح از ایران به روسیه را مختل کرده و به تاخیر اندازد و یا مورد تحریم قرار دهد.

 

او مدعی شد که ارایه موشک از سوی ایران به روسیه یا کمک این کشور در ساخت تاسیسات و جنگ افزار نظامی در روسیه عبور از خطوط جدید محسوب خواهد شد.

 

ایران هرگونه ادعای آمریکا و متحدان غربی اش مبنی بر کمک تسلیحاتی به روسیه در جنگ اوکراین را رد کرده است.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022