آخرین اخبار سیاست خارجی

علی باقری،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

علی باقری: زمان و مکان مذاکرات در حال نهایی‌سازی است

مذاکره کننده ارشد ایران گفت: زمان و مکان مذاکرات در حال نهایی‌سازی است. به گزارش ایرنا، علی باقری در حاشیه چهارمین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام…

آمریکا: به دنبال بازگشت به برجام هستیم/ تحریم یک شبکه بین‌المللی به رهبری «بهنام شهریاری» و «رستم قاسمی» وزیرخارجه آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالیکه مذاکرات وین در انتظار تصمیم سیاسی واشنگتن است، ادعا کرد ما همیشه اعلام کرده ایم که به دنبال بازگشت متقابل به پایبندی به برجام هستیم.  

 به گزارش ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر چهارشنبه به وقت محلی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره استقبال رژیم صهیونیستی و برخی اعضای کنگره در خصوص تصمیم آمریکا برای حفظ نام سپاه در فهرست موسوم به سازمان های تروریستی خارجی، اظهار داشت که قبلا هم اعلام کرده ایم که در خصوص این مسایل به صورت علنی صحبت نمی کنیم.

 

وی به اظهارات رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در جلسه استماع کمیته خارجی سنای آمریکا اشاره کرد وبا تکرار ادعاها و زیاده خواهی های آمریکا گفت که همانطور که رابرت مالی اشاره کرد، اگر ایران به خواسته های خود به فراتر از برجام است ادامه دهد ما به مخالفت با این خواسته ها ادامه خواهیم داد و توافقی در وین بدست نخواهد آمد.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعاهایش افزود:  گفتگوها در وین به اصل هسته ای و خود برجام متمرکز شده است. بیش از یک سال است که ما به صورت غیرمستقیم با ایرانی ها در این زمینه مذاکره کرده ایم.

 

این مقام آمریکایی اضافه کرد: اگر بازگشت متقابل به برجام بدست آید، ما آماده رفع تحریم ها هستیم و از سوی دیگر اگر این بازگشت حاصل شود، ایران گام های هسته ای را باید بردارد که به صورت دائم و قابل تایید از دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری کنند.

 

ند پرایس در ارتباط با ارائه توافق احتمالی با ایران به کنگره آمریکا گفت: ما همیشه اعلام کرده ایم که از قانون و اینارا (INARA) پیروی خواهیم کرد. رابرت مالی امروز تایید کرد که ما بر اساس قانون اینارا یک توافق احتمالی با ایران را برای تایید به کنگره ارائه خواهیم کرد.ما با وکلا در خصوص ضوابط قانون اینارا مشورت خواهیم کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تحریم های روز چهارشنبه آمریکا علیه  نیروی قدس سپاه و پیام آنها به ایران درحالی که آمریکا درتلاش برای ورود به برجام است، با تکرار اتهامات و ادعاهای بی پایه و اساس واشنگتن مدعی شد: پیامی که ما با این اقدامات ارسال می کنیم این است که ما این اقدامات غیرقانونی نیروی قدس و سایر نیروهای وابسته و تروریستی  ایران را تحمل نخواهیم کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تحریم های روز چهارشنبه آمریکا علیه  نیروی قدس سپاه و پیام آنها به ایران درحالی که آمریکا درتلاش برای ورود به برجام است، با تکرار اتهامات و ادعاهای بی پایه و اساس واشنگتن مدعی شد: پیامی که ما با این اقدامات ارسال می کنیم این است که ما این اقدامات غیرقانونی نیروی قدس و سایر نیروهای وابسته و تروریستی  ایران را تحمل نخواهیم کرد.

 

 این مقام وزارت خارجه آمریکا در تداوم سیاست هراس واشنگتن از برنامه بازدارندگی دفاعی و نفوذ منطقه ای ایران ادعا کرد: ما همیشه اعلام کرده ایم که به دنبال بازگشت متقابل به پایبندی به برجام هستیم که در مرحله اول برنامه هسته ای ایران را محدود کند با این حال ما از همه ابزار و اختیارات خود استفاده خواهیم کرد تا به چالش های گسترده تر نشات گرفته از ایران از جمله حمایت آن از گروه های تروریستی، اقدامات بی ثبات کننده در منطقه و برنامه موشکی آن رسیدگی کنیم.

 

وزیرخارجه آمریکا از تحریم های جدید علیه ایران خبر داد

وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای با امضای «آنتونی بلینکن»، وزیرخارجه این کشور مدعی شده است که تحریم‌هایی را علیه یک شبکه وابسته به جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است.

 

 وزیرخارجه آمریکا ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

وزیرخارجه آمریکا در بیانیه خود با طرح اتهاماتی واهی و تکراری علیه ایران ادعا کرده است که آمریکا یک شبکه بین‌المللی را به رهبری «بهنام شهریاری» و «رستم قاسمی» تحریم کرده است.

 

بلینکن در بیانیه خود همچنین باردیگر اتهام خود علیه نظامیان ایران را تکرار کرده و مدعی شده که حمایت سپاه پاسداران از گروه‌های نیابتی همچنان به تداوم درگیری در سراسر منطقه منجر می‌شود.

 

به گفتته بلینکن، تحریم‌های اعلام شده به موجب فرمان اجرایی (E.O.) 13224 به عنوان مرجع مبارزه با تروریسم انجام می‌شود.

 

در انتهای ادعاهای وزیرخارجه آمریکا آمده است: «در حالی که ایالات متحده به دنبال بازگشت متقابل به اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است، ما به شدت تحریم‌ها را بر تجارت غیرقانونی نفت ایران اعمال خواهیم کرد. ما در هدف قرار دادن کسانی که از سپاه یا حزب الله حمایت حیاتی می‌کنند و دسترسی آنها به سیستم مالی بین المللی را تسهیل می‌کنند، تردید نخواهیم کرد. ما به شدت برای مقابله با فرار از تحریم‌ها تلاش می‌کنیم و به اجرای دقیق تحریم‌ها بر تجارت غیرقانونی نفت ایران ادامه می‌دهیم. هر کسی که از ایران نفت بخرد با چشم انداز تحریم‌های ایالات متحده روبرو می‌شود.»

 

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در عمل مغایر با ادعاهای این کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است و نشان می‌دهد که واشنگتن همچنان با پیگیری سیاست ضدایرانی خود تلاش دارد تا فشار حداکثری دوران ترامپ را علی رغم اذعان مقامات دولت بایدن به شکست آن سیاست، اما ادامه دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------