آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی, مادورو

مادورو: با کمک ایران، چین و روسیه به استقلال تسلیحاتی می‌رسیم

رئیس‌جمهور ونزوئلا از ایجاد شورای نظامی با هدف استقلال تسلیحاتی خبر داد و گفت در این راه از کشورهای دوست کمک می‌گیریم. به گزارش مهر به نقل از تی‌وی ۶، نیکلاس مادورو…


سفرهای پی در پی بن علوی به تهران برای احیا کانال های ارتباطی بین ایران و آمریکاست؟ اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بن علوی
العرب چاپ لندن نوشت: ایران و پادشاهی عمان، سفر یوسف به علوی به تهران را تحت این عنوان معرفی کرده اند:«بررسی روابط دو جانبه و شرایط منطقه؛ بویژه امنیت دریانوردی در تنگه هرمز». 

به گزارش  انتخاب ؛ در ادامه این مطلب آمده است: تحلیلگران مسائل خاورمیانه، این سفر را بخشی از یک طرح عمیق تر می دانند که به فعالیت گسترده مسقط در جریان پرونده اختلافات بین ایران و آمریکا که اخیرا و به دنبال ترور سردار سلیمانی در فرودگاه بغداد، تنش زیادی بر آن حاکم است، مربوط می شود.

 

تحلیلگران به این مساله مهم استناد می کنند که سفر اخیر بن علوی به تهران، دومین سفر در طول یک هفته و سومین سفر در مدتی کمتر از یک ماه بوده است. به نظر می رسد علت حضور بن علوی در تهران، انتقال سریع پیامهایی برای مسئولان ایرانی و انتقال پاسخ آنها برای یک طرف یا طرفهای غربی است. این امر، در راستای نقشی است که همواره عمان بین تهران و دشمنان بین المللی آن، در جریان پرونده های پیچیده، ایفا می کند.

 

سفر وزیر خارجه عمان به ایران و دیدار او با ظریف، پس از استقبال مسقط از دیوید شینکر، معاون وزیر خارجه آمریکا صورت گرفت و تحلیلگران بعید نمی دانند که محتوای پیامهای منقول به ایران، از طریق کانال عمانی، دعوت آن به مذاکره بدون قید و شرط باشد.

 

بعید می دانیم مساله طرح ایران برای امنیت کشتیرانی هرمز، نیازمند این حجم از گفتگوها بین مسئولان ایرانی و عمانی باشد.  آنچه پادشاهی عمان را شایسته انتقال پیامهای سرّی بین ایران و ایالات متحده می کند، آن است که مسقط مورد اعتماد دو طرف درگیر است و هر دو کشور ایران و آمریکا، روابط خوبی با عمانی ها دارند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------