آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

آمریکا: رفتار ایران در خلیج فارس را محدود کردیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی موثر بودن ساز و کار فشار حداکثری کاخ سفید بر ایران شد. به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی مدعی…


رویترز ادعا کرد: صدور قریب‎الوقوع اخطاریه‌ای از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
خبرگزاری رویترز در گزارشی با استناد به گفته‌های برخی دیپلمات‌ها مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران اخطاریه‌ای بابت آن‌چه عدم همکاری آن در حالت کلی و عدم ایجاد دسترسی به برخی تاسیسات اتمی خوانده شده، صادر می‌کند. 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، چند دیپلمات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شده‌اند که دیده‌بان آژانس برنامه‌ دارد یک اخطاریه‌ای قریب‌الوقوع را خطاب ایران به خاطر آن چه عدم دادن دسترسی به یکی از تاسیسات هسته‌ای یا بیشتر از آن خوانده شده، صادر کند.

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  هر سه ماه یک بار گزارشی به روز از برنامه هسته‌ای ایران به کشورهای عضوش ارائه می‌دهد.

 

موعد ارائه گزارش بعدی از سری این‌ گزارش‌های آژانس سه‌شنبه [امروز] است و  بنا به ادعای دیپلمات‌ها، آژانس برنامه دارد گزارش جداگانه‌ای را در همان روز ارائه داده و به ایران به خاطر عدم همکاری در حالت کلی و دسترسی ندادن در برخی موارد به خصوص اخطار دهد.

 

یک دیپلمات اروپایی در این باره گفت: گزارش دوم درباره مسائل دیده‌بانی مرتبط با تاسیساتی خواهد بود که آژانس به آن‌ها دسترسی پیدا نکرد. ما از دو مورد باخبریم اما نمی‌دانیم که آیا آژانس به هر دو تاسیسات در گزارش اشاره خواهد کرد یا نه.

 

وی افزود که مشخص نیست آژانس چه توصیه‌هایی داشته باشد.

 

دیپلمات‌های دیگر گفتند که حداقل به یک تاسیسات اتمی در گزارش اشاره خواهد شد و ممکن است دوتا هم باشند و این که ارتباطی هم به آرشیو وجود دارد.

 

هیچ یک از این دیپلمات‌ها که گفتند منتظر یک گزارش دوم هستند، جزئیاتی درباره یک تاسیسات به خصوص یا تاسیساتی که ممکن است در گزارش‌ها اشاره شود، ارائه ندادند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------