آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,بایدن

حتی با پیروزی «بایدن» هم بخش زیادی از تحریم‌های ایران باقی می‌ماند

منابعی آمریکایی ضمن اشاره به قصد کاخ سفید برای تشدید تحریم‌ ایران و حزب‌الله، گفتند، اینگونه نیست که در صورت پیروزی نامزد دموکرات در انتخابات پیش رو تحریم‌های ایران لغو…


عربستان سعودی، ایران را مسئول شیوع ویروس کرونا در جهان دانست اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , ویروس کرونا

 یک مقام مسئول در عربستان سعودی در بیانیه‌ای با اشاره به ابتلای تعدادی از شهروندان سعودی به ویروس کرونا، ایران را مسئول شیوع این بیماری نه تنها در عربستان بلکه در سطح جهان برشمرد.

 

در این بیانیه آمده است: «گزارش صادره از وزارت بهداشت نشان می‌دهد که پنج تن از شهروندان که از طریق کویت و بحرین از ایران بازگشته‌اند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این افراد در بازگشت به کشور، سفر خود به ایران را به نهادهای مربوطه اعلام نکرده‌اند».

 

در این بیانیه که در سایت خبرگزاری عربستان (واس) منتشر شد، منبع مسئول مذکور که به نام آن اشاره‌ای نشده است، افزود که «ایران به شهروندان سعودی اجازه داده بدون ممهور شدن گذرنامه آن‌ها، وارد خاک این کشور شوند حال آنکه ویروس کرونا در این کشور شیوع پیدا کرده است و لذا ایران مسئول مستقیم شیوع این ویروس در سطح جهان و ایجاد خطر برای سلامت انسانی است و تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با این ویروس را تضعیف کرده که خطری برای همه در جهان است».

 

در این بیانیه از تمامی شهروندان سعودی که به ایران سفر کرده‌اند، خواسته شده است ظرف ۴۸ ساعت آینده سفر خود را به نهادهای مربوطه اعلام کنند.

 

عربستان سعودی همچنین ضمن توصیه به شهروندان خود مبنی بر عدم سفر به ایران، تهدید کرد که چنانچه شهروندی از این امر تخطی کند، اقدامات شدیدی علیه او اتخاذ خواهد شد.

 

 

 فارس

 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------