آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

بایدن: نمی‌گذارم ایران به بمب هسته‌ای دست یابد

نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت که پیوند با رژیم صهیونیستی را تعمیق خواهد کرد و به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.…


اسپر: ایران کشتی‌های ما را تهدید کند، از خود دفاع می‌کنیم اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,اسپر
وزیر دفاع آمریکا در ادامه اظهارات تهدیدآمیز رئیس‌جمهور این کشور علیه ایران، هشدار داد که به فرماندهان کشتی‌های جنگی آمریکایی در آب‌های جنوبی ایران، دستور دفاع از خود داده‌اند. 

به گزارش فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع ایالات متحده بامداد امروز (پنجشنبه) مدعی شد در صورتی که ایران مجدداً کشتی‌های جنگی آمریکا را در منطقه تهدید کند، فرماندهان آمریکایی حق دفاع از خود خواهند داشت.

 

اسپر در گفت‌وگو با شبکه «فاکس‌نیوز» ضمن «تحریک‌آمیز و غیرحرفه‌ای» خواندن واقعه چند روز پیش در خلیج فارس، گفت: «ما حق دفاع از خود را انجام می‌دهیم. پس آنها باید از این به بعد حواسشان باشد که چگونه عمل می‌کنند و لازم است که حرفه‌ای عمل کنند».

 

وی با بیان اینکه با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره لزوم دور ماندن قایق‌های ایران از کشتی‌های نظامی آمریکا در منطقه صحبت کرده، مدعی شد: «ما رفتارهای تهدیدآمیز علیه کشتی‌های جنگی خود را تحمل نمی‌کنیم».

 

مجری شبکه فاکس‌نیوز سپس از رئیس پنتاگون پرسید: «پس در آینده اگر مجدداً شاهد چیزی که در ویدئوی اخیر دیدیم باشیم، باید انتظار داشته باشیم که به قایق‌های تهدیدآمیز [ایران] شلیک شده و نابود می‌شوند؟»

 

وزیر دفاع آمریکا به این سوال اینگونه پاسخ داد: «وارد جزئیات دقیق تاکتیکی نمی‌شوم، اما ایرانی‌ها باید به خوبی هوشیار باشند که ما آنگونه رفتار را تحمل نمی‌کنیم. آن [رفتار] غیرحرفه‌ای و تحریک‌آمیز است و کشتی‌های جنگی و ملوان‌های ما را در خطر قرار می‌دهد. پس آنها باید در هر جایی که فعالیت می‌کنند، از کشتی‌های جنگی آمریکا دور بمانند».

  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------