آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,جو بایدن

اسکای نیوز به نقل از پنتاگون: دولت بایدن در حال اجرای طرحی برای گفت‌و‌گوی مستقیم با تهران است

خبرنگار شبکه «اسکای نیوز عربی»، عصر امروز (دوشنبه)، به نقل از منابعی در پنتاگون از طرح جدید دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران خبر داد. به گزارش فارس به نقل…


ادعای پمپئو درباره موفق بودن سیاست ترامپ درقبال برنامه هسته‌ای ایران اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , پمپئو
وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گویی مدعی شد که سیاست های دولت دونالد ترامپ مانع دست یابی ایران به سلاح هسته ای شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گو با شبکه فاکس نیوز در پاسخ به این سوال که چه جوابی به منتقدانی که می گویند ایران اکنون با وجود خارج شدن دولت دونالد ترامپ از توافق هسته ای به دست یابی به یک سلاح هسته ای نزدیک تر شده است، می دهد، با مطرح کردن ادعاهایی گفت: آن ها در واقع در این باره اشتباه می کنند. در ابتدا که من و رئیس جمهور ترامپ آمدیم، با دولتی مواجه شدیم که ده ها میلیون دلار درامد داشت و ثروت اندوزی می کرد و موجب پیش رفت می شد. ابزارهای اصلی ساختن یک سلاح هسته ای داشتن توان، افراد باهوش و پول است. این ها چیزهایی هستند که کمک می کنند یک سلاح هسته ای بسازید. 

 

پمپئو ادامه داد: دولت قبلی انتخاب کرده بود که میزان بسیار زیادی از پول به آن ها بدهد. ما تصمیم گرفتیم آن ها را محروم کنیم. من فکر می کنم ایرانی ها گفته اند که اکنون از ده ها میلیارد دلار ثروت به خطر انزوایی که ما ایجاد کردیم محروم شدند. ما جان بسیاری را، بسیاری از آمریکایی ها را نجات دادیم. اکنون به خاطر اقداماتی که انجام دادیم باید سربازان کمتری در خاورمیانه داشته باشیم. من مطمئن هستم این سیاست درست است. 

 

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت: خشنود کردن تروریست ها، خشنود کردن کسانی که تمایلات هژمونیک دارند، خشنود کردن کسانی که شبه نظامیان را در سراسر منطقه تامین مالی می کنند روند درستی نمی تواند باشد. این آن ها را در مسیری به سمت سلاح هسته ای قرار می دهد و ما نباید هیچ وقت این فرصت را به ایران بدهیم. 

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------