آخرین اخبار سیاست خارجی


میخائیل اولیانوف،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

روسیه: مذاکرات احیای برجام نه از ابتدا بلکه از نقطه‌ای که تا ۳۰ خرداد به آن رسیدیم، باید از سرگرفته شود

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در واکنش به تغییر در تیم ایرانی مذاکره کننده در برجام تاکید کرد که مذاکرات باید نه از ابتدا بلکه از نقطه‌ای که تا 20…

به هرگونه تهدید یا عمل نادرست رژیم اسرائیل قاطعانه پاسخ می‌دهیم اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,تخت‌روانچی
نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی رژیم صهیونیستی هشدار داده و تاکید کرد که هرگونه تهدید یا عمل نادرست این رژیم با پاسخ قاطعانه ما رو‌به‌رو خواهد شد. 

به گزارش ایلنا، «مجید تخت‌روانچی» نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل کل این سازمان و رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی رژیم صهیونیستی هشدار داده و تاکید کرد که هرگونه تهدید یا عمل نادرست این رژیم با پاسخ قاطعانه ما رو‌به‌رو خواهد شد.

 

تخت‌روانچی تصریح کرد که ما حق ذاتی دفاع از خود را محفوظ می‌دانیم.

 

وی افزود: اخیرا رژیم اسرائیل نه تنها اظهارات تحریک‌آمیز و جنگ‌افروزانه خود را علیه جمهوری اسلامی ایران تشدید کرده است بلکه فعالانه در پی برنامه‌ریزی برای اقدام به تهدیدهای خصمانه خود علیه ایران است.

 

روانچی ادامه داد: آخرین نمونه چنین تهدیدهایی، اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل در تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱ است که در آن، علاوه بر ادعای واهی درباره برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران، گفت: «نیروهای نظامی اسرائیل علاوه بر برنامه‌های موجود علیه ایران، تعدادی از برنامه‌های عملیاتی را نیز آماده می‌کنند تا آنها را برای سال آینده توسعه دهند زیرا این برنامه‌ها باید روی میز باشد».

 

وی تصریح کرد که این تهدیدها، نقض فاحش ماده ۲ منشور ملل متحد است و با توجه به سابقه سیاه این رژیم در حمله به کشورهای منطقه، پاسخ مناسب جامعه جهانی ضروری است.

 

وی تاکید کرد: به طور کامل روشن است که رژیم اسرائیل باید مسئولیت کامل عواقب اقدامات لجام گسیخته و نادرست خود را به دوش بکشد.

 

تحت روانچی افزود که شورای امنیت با داشتن مسئولیت اصلی در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی، باید با سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده و اقدام‌های جنگ‌افروزانه رژیم اسرائیل مقابله کرده و این رژیم را به جلوگیری از طرح‌های خطرناک خود علیه منطقه وادار کند.

 

تخت‌ روانچی  خواستار ثبت این نامه به عنوان سند شورای امنیت شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------