آخرین اخبار سیاست خارجی


آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آژانس ‌انرژی اتمی: بازرسان آژانس تجهیزات نظارتی در ایران را سرویس کردند

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد که بازرسان آژانس در واپسین روزهای شهریور، تجهیزات نظارتی آژانس در ایران را سرویس کردند. به گزارش فارس، سخنگوی آژانس…

سفارت ایران دست داشتن جمهوری اسلامی در انفجار دهلی نو را رد کرد سفارت جمهوری اسلامی,،اخبارسیاسی ،خبرهای سیاسی
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو، با انتشار بیانیه‌ای، اتهام های بی اساس ضد ایرانی در ارتباط با وقوع انفجار کوچک در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در دهلی نو را رد کرد و تاکید کرد: این تبلیغات در جهت تحقق اهداف شوم دشمنان روابط ایران و هند منتشر می‌شوند. 

به گزارش ایرنا، روز یکشنبه در برخی رسانه‌های هند گزارش‌هایی منتشر شد که ادعا می‌کردند ایران در خصوص بمب گذاری و انفجار کوچک در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در دهلی نو نقش داشته است.

 

روز جمعه ۲۹ ژانویه بمبی دست‌ساز در حدود ۵۰ متری ساختمان سفارت رژیم صهیونیستی در دهلی نو منفجر شد که به چند خودرو آسیب رساند اما آسیبی به سفارت نزد و تلفاتی هم به جا نگذاشت، . 

 

سفارت جمهوری اسلامی ایران در حساب توییتری خود با اشاره به "انفجار مشکوک" در دهلی نو در ۲۹ ژانویه، در بیانیه خود تصریح کرد که این انفجار منجر به حمله عمدی، ناعادلانه و اتهام های بی‌اساس علیه ایران شد. 

 

در ادامه این بیانیه آمده است: این سفارت ضمن احترام به دولت و مقام های  هند در تلاش برای بررسی دقیق و تحقیق در مورد حادثه فوق جهت شناسایی مجریان این اقدام ها  و محاکمه آن‌ها به دادگاه، هرگونه ادعای بی‌اساس یا اظهار نظر غیرمسئولانه در این زمینه را به شدت رد می‌کند و آن‌ها را گامی در جهت تحقق اهداف شوم دشمنان روابط ایران و هند می‌داند. 

 

سفارت جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه اینگونه اقدام ها برای جمهوری اسلامی ایران نفعی ندارد افزود: در برهه کنونی که روابط دیرینه و صمیمانه ایران و هند در همه حوزه‌ها از جمله در قالب ارتباطات هیات‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی عالی رتبه دو کشور بیشتر تقویت و توسعه می‌یابد، باید به این سوال توجه شود که آیا انفجار مشکوک چه منفعتی برای روابط دوجانبه دارد و چه کسی واقعاً از این اقدام سود می‌برد؟ 

 

سفارت کشورمان در دهلی نو به فرهنگ صلح دوست ایران اشاره کرد و افزود : فرهنگ، تمدن، تاریخ و همچنین اعتقادات ملی و مذهبی دولت و ملت ایران هرگز اجازه انجام هرگونه عملی غیرانسانی، تروریستی، وحشیانه و مغایر با ارزش های انسانی و الهی، با هدف ایجاد ترس و نابودی زندگی مردم بی‌گناه و حتی حیوانات و گیاهان را نمی‌دهد. دولت و ملت ایران به عنوان پرچمداران صلح و امنیت در جهان در خط مقدم مقابله با تروریسم، جنگ افروزی و خشونت در سطح جهانی بوده‌اند و خود نیز قربانی تروریسم از سوی برخی دولت‌های تروریستی و نمایندگان آن‌ها شده‌اند. 

 

بیانیه سفارت ایران در هند ادامه داد: دولت و ملت ایران هرگز جنگی را شروع نکرده‌اند، با این حال آن‌ها مدافعانی شجاع هستند که با پیروی از اصل دفاع مشروع، متجاوزان، جنگ افروزان، تروریست‌ها و حامیان آن‌ها را پشیمان کرده‌اند. ما انتظار داریم که رسانه‌ها و تحلیل گران در دام این تبلیغات گرفتار نشوند و بدین ترتیب ناآگاهانه سناریوهای توطئه از سوی اشخاص ثالث را که قصد و علاقه آن‌ها چیزی جز خراب کردن روابط رو به رشد ایران هند نیست، را اجرا نکنند. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------