آخرین اخبار سیاست خارجی


وزیر خارجه عربستان و رابرت مالی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

وزیر خارجه عربستان و رابرت مالی درباره پرونده هسته‌ای ایران رایزنی کردند

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی گزارش داد که وزیر امور خارجه این کشور و نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره پرونده هسته‌ای و مذاکرات بین‌المللی جاری در این خصوص رایزنی…

ترکیه: در برابر تحریم ها از ایران حمایت می کنیمچاووش اوغلو ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزیر خارجه ترکیه با امیدواری درباره احیای برجام، بر حمایت همیشگی آنکارا از ایران در مقابله با تحریم های یک جانبه تاکید کرد. 

به گزارش مهر، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در نشست «مجمع گفتگوی تهران» که امروز سه شنبه به میزبانی ایران برگزار شد؛ بر همکاری میان کشورهای منطقه به ویژه میان ترکیه-ایران تاکید کرد.

 

چاووش اوغلو با توجه به همه گیری کووید ۱۹ و ضرورت همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در مهار این بیماری، افزود: افزایش همکاری‌های منطقه‌ای برای همه منفعت دارد.

 

به گفته وزیر خارجه ترکیه، نیازی نیست برای این گونه همکاری‌ها از ابتدا شروع کنیم بلکه طرح‌ها و مکانیسم‌های ارزشمندی در حال حاضر وجود دارند که می‌توان بر اساس آنها پیش رفت.

 

چاووش اوغلو سیاست کشورهای منطقه را به دو نوع سازنده و غیرسازنده تقسیم کرد و گفت: سیاست‌های سازنده می‌توانند محرک صلح و دیپلماسی باشند.

 

وی گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو قدرت مهم منطقه‌ای، مذاکرات سیاسی نزدیک خود را در مورد مسائل منطقه‌ای ادامه داده‌اند و به رغم برخی اختلافات که طبیعی نیز هستند؛ هیچ وقت تعامل با یکدیگر را قطع نکردند.

 

وی در خصوص تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: از ابتدا در مقابله با تحریم‌های یکجانبه، از ایران حمایت کرده‌ایم و ترکیه از اجرای کامل برجام حمایت می کند.

 

وزیر خارجه ترکیه افزود: از قصد اعلامی دولت جدید آمریکا برای بازگشت به برجام حمایت می‌کنیم. ما امیدوار هستیم که فرمول مشترکی با توافق طرفین، موجب احیای برجام شود.

 

این در حالی است که آمریکا به رغم همه ادعاها مبنی بر تمایل برای بازگشت به برجام، هنوز هیچ گام محسوسی در این رابطه برنداشته و همچنان با لجاجت، تحریم های ضدایرانی را ادامه می دهد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------