آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکره ایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم اعلام آمادگی کردند/ روسیه استقبال کرد

یک مقام آمریکایی بدون اعلام آمادگی برای عمل به تعهدات برجامی واشنگتن برای «مذاکره مستقیم با ایران» اعلام آمادگی کرد. به گزارش فارس، در حالی که پیشرفت مذاکرات رفع تحریم…

ادعاهای جان بولتون در مورد برجامجان بولتون ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به بیان اظهاراتی در مورد برجام پرداخت. 

به گزارش ایلنا به نقل از نیوز مکس، جان بولتون، مشاور  امنیت ملی سابق آمریکا در مورد برجام گفت: تیم بایدن می‌خواهد کاری را که دولت اوباما انجام داد، دنبال کند آن‌ها فکر می‌کنند که ایران می‌تواند مانند یک کشور عادی رفتار کند این واقعاً یک خیال است آن هم یک خیال خطرناک.

 

وی در ادامه مدعی شد: آنها در این مورد کاملاً اشتباه می‌کنند، آنها نمی‌دانند که این توافق چقدر ناقص است و آنها برجام را ابزاری می‌دانند که می‌تواند الگویی برای منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در سراسر جهان باشد، این فوق‌العاده خطرناک است. اسرائیل این تهدید را می‌بیند. کشورهای عربی حوزه خلیج فارس آن تهدید را می‌بینند. اما تیم بایدن آن را نمی‌بیند.

 

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا افزود: ترامپ برجام را پاره کرد؛ زیرا این توافق فقط سرعت رسیدن به  آرزوهای هسته‌ای ایران را کاهش داد ولی آن را متوقف نکرد.

 

بولتون در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: آنها برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای مصمم هستند و هر اقدامی که دولت بایدن برای بازگشت به این توافق انجام دهد، در واقع تسلیم ایران شده است. این اقدام دوستان ما را در خاورمیانه و در سراسر جهان در معرض تهدید ایران قرار خواهد داد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------