آخرین اخبار سیاست خارجی


آمریکا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

آمریکا: واردات نفت از ایران به نفع لبنان نیست| حزب الله نهادهای لبنانی را تضعیف کرده

همزمان باورود محموله‌های سوخت از ایران به لبنان، وزارت خارجه آمریکا هشدار داد که واردات نفت از ایران به نفع لبنان نیست و ممکن است این کشور را در معرض خطر تحریم قرار دهد.…

اظهارنظر سخنگوی کاخ سفید درباره ادامه مذاکرات برجامی در دولت رئیسی سخنگوی کاخ سفید ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

سخنگوی کاخ سفید در خصوص ادامه مذاکرات غیرمسقیم هسته‌ای با ایران، در سایه روی کار آمدن رئیس‌جمهوری جدید در این کشور، گفت که واشنگتن آماده بازگشت به دور بعدی مذاکرات وین است. 

به گزارش ایلنا، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در خصوص ادامه مذاکرات غیرمسقیم هسته‌ای با ایران، در سایه روی کار آمدن «ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری جدید این کشور، گفت که واشنگتن آماده بازگشت به دور بعدی مذاکرات وین است.

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص رایزنی‌های هسته‌ای با ایران آن هم در شرایطی که هنوز از سرگیری دور جدید مذاکرات هسته‌ای در وین مشخص نشده است، گفت که دولت آمریکا کاملا آماده از سرگیری مذاکرات وین است.

 

ساکی ادامه داد: «اگر برنامه هسته‌ای ایران تحت کنترل در نیاید، هر چالش و تهدیدی از جانب این کشور خطرناک‌تر خواهد بود. ما انتظار نداریم که مهار برنامه هسته‌ای ایران باعث رفع تمامی نگرانی‌های ما نسبت به رفتار آنها در سطح جهان شود اما معتقدیم داشتن قابلیت دید بهتر بر ظرفیت‌ها و توانایی‌های هسته‌ای آنها همسو با منافع ملی ما و بسیاری از هم‌پیمانان ما است».

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------