آخرین اخبار سیاست خارجی


علی باقری،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

ادامه رایزنی‌ها در وین با محور رفع تحریم‌ها/ نشست ایران و گروه ۱+۴

بیست‌ونهمین روز از هشتمین دور مذاکرات وین که با محور رفع تحریم‌ها جریان دارد، با دیدار مذاکره‌کننده ارشد ایران و نمایندگان گروه ۱+۴ ادامه یافت. به گزارش ایرنا، «علی…

رافائل گروسی: هرگونه حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران محکوم است مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای و ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، گفت که چنین اقدام‌هایی باید محکوم شود. 

به گزارش ایلنا، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با نشریه «انرژی ایتلیجنس» با اشاره به خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای و ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، گفت که چنین اقدام‌هایی باید محکوم شود.

 

وی گفت که من به عنوان یک دیپلمات، به استفاده از زور اعتقادی ندارم و توسل به خشونت را محکوم می‌کنم.

 

گروسی همچنین با اشاره به این‌که نقش آژانس در ایران «غیر قابل اجتناب» است، گفت که فعالیت‌های هسته‌ای این کشور را به طور کلی و فراتر از برجام زیر نظر داریم.

 

وی ادامه داد: «برجام یک توافق خاص است که ما وظیفه داریم اقدام‌هایی را فراتر از نظارت‌های معمول انجام دهیم. ما ضامن اجرای برجام یا هر توافق دیگری که در خصوص آن تصمیم‌گیری شود، هستیم. این ساده‌ترین توصیف از کاری است که ما انجام می‌دهیم».

 

مدیرکل آژانس تصریح کرد که چالش‌های اخیر پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام صورت گرفت.

  

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------