آخرین اخبار سیاست خارجی

مذاکرات برجام در قطر،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مورا: متاسفانه هنوز پیشرفتی که نسبت به آن امیدوار بودیم، رخ نداده/ به فعالیت برای احیای برجام ادامه می‌دهیم

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتر از ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن توافق به مسیر اصلی خبر داده است. به گزارش فارس، "انریکه مورا" معاون مسئول سیاست خارجی…

سفیر سابق اسراییل: 2 خط قرمز متفاوت برای حمله به ایرانسفیر سابق اسراییل ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
"ران درمر": برای اسراییل، خط قرمز زمانی خواهد بود که ارتش اسراییل دیگر نتواند به تنهایی توانایی های هسته ای ایران را از بین ببرد. 

سفیر سابق اسراییل در آمریکا در اظهاراتی گفت تل آویو و واشنگتن 2 خط قرمز متفاوت برای تصمیم گیری در مورد حمله نظامی به برنامه هسته ای ایران دارند و او امیدوار است نخست وزیر اسراییل از خط قرمز این رژیم برای متوقف کردن برنامه هسته ای ایران به نفع خط قرمز آمریکا، عدول نکند.

 

به گزارش عصرایران، "ران درمر" سفیر سابق اسراییل در آمریکا روز سه شنبه گذشته در سخنانی در"موسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا" (JINSA) ابراز امیدواری کرده، حکومت "نفتالی بنت" نخست وزیر اسراییل کار مقابله نظامی با پیشرفت برنامه هسته ای ایران به سمت تولید بمب اتم را به رییس جمهوری آمریکا واگذار نکند و مادامی که توانایی متوقف کردن برنامه هسته ای ایران را دارد از فرصت خود استفاده کند.

 

او افزود: به سرعت به زمانی فراخواهیم رسید که دیگر اسراییل توانایی متوقف کردن پیشرفت برنامه هسته ای ایران به سمت تولید بمب اتم با حمله نظامی را نخواهد داشت و این زمانی است که اسراییل مجبور خواهد بود کار متوقف کردن ایران را به رییس جمهوری آمریکا واگذار کند.

 

این دیپلمات اسراییلی که طرفدار سرسخت خروج آمریکا از برجام و ادامه استراتژی "فشار حداکثری" حکومت سابق آمریکا علیه ایران است، گفت:" نکته مهم برای تصمیم گیرندگان اسراییلی این است که آیا ما می توانیم صبر کنیم؟ آیا می توانیم یک ماه دیگر، دو ماه دیگر، سه ماه دیگر صبر کنیم و کاری انجام ندهیم؟ و اینکه چه زمانی دیگر دیر خواهد شد؟ و این سوالی است که اسراییل باید از خود بپرسد."

 

او افزود:" امیدوارم تصمیم گیرندگان ارشد و مقامات نظامی در اسراییل با دقت فکر می کنند که چه زمانی به نقطه ای می رسند که دیگر نمی توانند اقدام به مقابله نظامی با ایران کنند و اگر قرار است به آن نقطه برسند، باید قبل از آن اقدام کنند. "

 

درمر در ادامه درباره تفاوت خط قرمزهای تل آویو و واشنگتن درباره برنامه هسته ای ایران گفت:" برای اسراییل، خط قرمز زمانی خواهد بود که ارتش اسراییل دیگر نتواند به تنهایی توانایی های هسته ای ایران را از بین ببرد. برای ایالات متحده، این خط قرمز متفاوت است، زیرا قابلیت های متفاوتی دارد. اما این برای اسراییل بی اهمیت است، زیرا نمی تواند به ایران اجازه عبور از خط قرمز خود را بدهد."

 

 

درمرافزود: " در نهایت (پیشرفت برنامه هسته ای ایران) به جایی می‌رسد که نخست‌وزیر اسراییل دیگر نمی‌تواند عمل کند، اما رییس‌جمهوری آمریکا می‌تواند و اگر یک نخست‌وزیر اسراییل با خود بگوید که خب : اگر یک هفته یا یک ماه دیگر صبر کنم، دیگر نمی‌توانم اقدامی انجام دهم... من این تصمیم را به رئیس‌جمهوری ایالات متحده واگذار می‌کنم زیرا رییس‌جمهوری آمریکا می‌تواند عمل کند. در آن مرحله، من فکر می‌کنم که نخست‌وزیر اسراییل باید استعفا کند، زیرا او شایسته نشستن روی آن صندلی نیست."

 

مرکز هسته ای نطنز/ نوامبر 2019/ عکس: سازمان انرژی اتمی ایران

سفیر سابق اسراییل ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

اظهارات این دیپلمات اسراییلی در حالی است که به باور غالب کارشناسان حتی بسیاری از کارشناسان و مقامات سابق اسراییلی، رژیم تل آویو هیچ گاه توانایی از بین بردن برنامه هسته ای ایران را نداشته و ندارد و پراکندگی و دوری مسافت و قابلیت های نظامی ایران به این رژیم اجازه یک مداخله نظامی بی دردسر نخواهد داد و اگر اسراییل بخواهد به برنامه هسته ای ایران حمله کند با پیامدهای غیرقابل پیش بینی و عظیمی مواجه خواهد شد در صورتی که توانایی نابودی برنامه هسته ای ایران را هم نخواهد داشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------