آخرین اخبار سیاست خارجی


قطر و آمریکا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

قطر و آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفتگو کردند

وزرای خارجه قطر و آمریکا به صورت تلفنی درباره تحولات هسته‌ای ایران تبادل نظر کردند. به گزارش مهر، وزیر خارجه قطر با همتای آمریکایی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد. این…

آنتونی بلینکن: مسأله ایران، محدودیتی در مواضع آمریکا در قبال روسیه بر سر اوکراین ایجاد نمی‌کند آنتونی بلینکن ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه «سی‌بی‌اس» گفت که مسأله ایران و گفت‌وگوهای هسته‌ای این کشور، محدودیتی در رویکردهای آمریکا در قبال روسیه در صورت تهاجم این کشور به اوکراین ایجاد نخواهد کرد. 

به گزارش ایلنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه «سی‌بی‌اس» گفت که مسأله ایران و گفت‌وگوهای هسته‌ای این کشور، محدودیتی در رویکردهای آمریکا در قبال روسیه در صورت تهاجم این کشور به اوکراین ایجاد نخواهد کرد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نیاز آمریکا به روسیه برای حل و فصل مسأله هسته‌ای ایران، در مواضع واشنگتن در قبال مسکو در صورت اقدام نظامی علیه اوکراین محدودیت ایجاد می‌کند، گفت: «به هیچ عنوان چنین چیزی نیست. حتی این موضوع بسیار فراتر از رابطه اوکراین، اتحادیه اروپا و آمریکا با روسیه است».

 

بلینکن افزود که مسأله تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین یک نگرانی بین‌المللی است و باید هم اینطور باشد، زیرا برخی اصول روابط بین‌الملل که برای دهه‌ها امنیت و صلح در اروپا را حفظ کرده است، در معرض خطر قرار گرفته است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------