آخرین اخبار سیاست خارجی

مذاکرات برجام در قطر،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مورا: متاسفانه هنوز پیشرفتی که نسبت به آن امیدوار بودیم، رخ نداده/ به فعالیت برای احیای برجام ادامه می‌دهیم

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتر از ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن توافق به مسیر اصلی خبر داده است. به گزارش فارس، "انریکه مورا" معاون مسئول سیاست خارجی…

جزئیات نامه ضد ایرانی جمهوری‌ خواهان کنگره به بلینکن | نباید پول مالیات‌ دهندگان آمریکایی برای ایران هزینه شودنمایندگان جمهوری‌خواه ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به وزیر خارجه این کشور از مذاکره با ایران و احتمال توافق با تهران ابراز نگرانی کرده‌اند. 

به گزارش  ایرنا به نقل از دیلی کالر نوشت: گروهی از جمهوری‌خواهان روز چهارشنبه نامه‌ای را برای «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کرده و در آن از احتمال احیای توافق هسته‌ای با ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

این نامه ابتدا توسط «جیمز کومر»، عضو ارشد کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده و «گلن گراثمن»، عضو ارشد کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان به همراه «ویرجینیا فاکس» و دیگر اعضای جمهوری‌خواه کمیته نظارت با او همراهی کرده‌اند.

 

در این نامه، ایده مذاکرات هسته‌ای با ایران ایده‌ای بد خوانده شده و ضمن تکرار اتهام حمایت ایران از تروریسم، گفته شده است که نباید پول مالیات‌دهندگان آمریکایی برای چنین کشوری هزینه شود.

 

مشخص نیست جمهوری‌خواهان کنگره در این نامه، از هزینه شدن پول مالیات‌دهندگان آمریکایی چه منظوری داشته‌اند؟

 

نمایندگان مزبور همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که ممکن است ایران در صورت دست‌یابی به قابلیت هسته‌ای، آن را علیه آمریکا و متحدانش به‌کار گیرد.

 

نویسندگان نامه مزبور همچنین از احتمال صادرات نفت توسط ایران نیز ابراز نگرانی کرده‌اند.

 

این نامه در حالی برای بلینکن ارسال شده که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه یک فرد و چهار نهاد را در ارتباط با ایران به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

 

مذاکرات ایران و ۱+۴ هنوز به‌خاطر عدم تصمیم‌گیری‌های سیاسی لازم در واشنگتن به نتیجه لازم نرسیده است. آمریکا در اردیبهشت ۱۳۹۷ از توافق هسته‌ای خارج شده و همچنان حاضر نیست گام‌های لازم را برای بازگشت به این توافق بردارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------