جاری شدن سیل در جنوب فرانسه و شمال ایتالیا/ ۲۴ تن مفقود شدنداخبار,اخبار حوادث,سیل در جنوب فرانسه و شمال ایتالیا
بارش شدید باران و جاری شدن سیل در منطقه ای کوهستانی واقع در مرز فرانسه و ایتالیا دو کشته و دستکم ۲۴ مفقود برجای گذاشت.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه گاردین، وزش طوفان شبانه در جنوب شرقی فرانسه و شمال ایتالیا باعث بارش باران و جاری شدن سیل در هر دوسوی مرز میان دو کشور و تخریب پلها، انسداد جاده ها و قطع کلیه راههای ارتباطی میان شهرها و روستاهای منطقه شد.

 

در منطقه «وال دِ اوستا» در شمال ایتالیا یک نیروی آتش نشان طی یک عملیات امداد و نجات جان خود را از دست داد. در استان ورسلی نیز جسد یک مرد که شامگاه جمعه در سیلاب غرق شده بود، پیدا شد.

 

گزارشها حاکی از آن است که در ایتالیا ۱۶ تن مفقود شده اند. در میان مفقودشدگان، اسامی دو فرد بزرگسال از کشور آلمان به همراه نوه های شش و یازده ساله اشان و همچنین دو برادر که در حال بازگشت از فرانسه بودند، به چشم می خورد.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانان ایتالیا اعلام کرد که عملیات جستجو برای یافتن یک چوپان مفقود شده که در منطقه «کول دِ تِند» به درون سیلاب کشیده شده است، ادامه دارد.

 

گفتنی است که در منطقه «پیدمونت» در شمال ایتالیا، میزان بارش شبانه به رکورد سال ۱۹۵۸ رسیده است. به گفته آژانس حفاظت مدنی ایتالیا، میزان این بارش ها ۶۳۰ میلیمتر ظرف ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

 

لازم به ذکر است که صدها عملیات امداد و نجات در دست انجام است. یازده سرباز شرکت کننده در یک اردو در استان ورسلی نیز نجات داده شدند و تیم نجات الپین نیز هفت نفر را نجات داد.

 

در جنوب شرقی فرانسه و در منطقه کوهستانی مجاور شهر نیس، میانگین بارندگی یکسال ظرف مدتی کمتر از ۱۲ ساعت باریده است. آتش نشانهای محلی می گویند که دست کم ۸ تن از جمله دو آتش نشان که خودرویشان به درون سیلاب کشیده شده است، مفقود شده اند.

 

در همین ارتباط، شهردار شهر نیس با اعلام اینکه بیش از ۱۰۰ خانه در اثر جاری شدن سیل تخریب شده و یا به شدت آسیب دیده اند، مراتب تأسف و همدردی خود را با خانواده های خسارت دیده ابراز کرد. افزون بر این، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز با ابراز قدردانی از تلاش تیم های امداد و نجات اظهار داشت که «با همدیگر از این [بلای طبیعی] عبور خواهیم کرد».

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی