آتش‌سوزی در مینی پالایشگاه بیرجند کنترل شد/ انفجار ۱۵ مخزنپالایشگاه بیرجند،اخبار حوادث،خبرهای حوادث
استاندار خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه در ساعات پایانی عصر یکشنبه شاهد فروکش کردن آتش در مینی پالایشگاه منطقه ویژه اقتصادی بیرجند بودیم و تقریبا آتش کنترل شده است.

به گزارش ایرنا، جواد قناعت یکشنبه شب در گفت و گو با بخش خبری شبکه استانی خاوران اظهار کرد: همچنین جلسه ستاد مدیریت بحران در محل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد.

 

وی افزود: آتش سوزی صبح امروز از یکی از مخازن مینی پالایشگاه شرکت آذران صنعت مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند شروع شد و در ساعات اولیه در حال مهار شدن بود اما متاسفانه ماهیت میعانات گازی به گونه‌ای است که باعث توسعه آتش می‌شود لذا برای حفظ جان آتش نشانان و تیم‌های امدادی ناچار شدیم که منطقه را تخلیه کنیم تا رعایت فاصله ۵۰۰ متری انجام شود.

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اثر سوختن میعانات گازی شدت حرارت آن قدر زیاد و به گونه‌ای بود که شاهد انفجارهایی بودیم و از حدود ۱۸ مخزنی که در این مینی پالایشگاه وجود داشت، ۱۵ مخزن تاکنون منفجر شدند و سوختند و سه تا باقی مانده است.

 

وی اظهار کرد: از همان ساعات اولیه خودروهای آتش نشانی، تیم‌های امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران استان در محل حادثه حضور پیدا کردند و مدیریت صحنه را بر عهده داشتند.

 

قناعت افزود: امشب و صبح فردا باید عمل پایش صورت گیرد که مجدد این آتش از نقطه دیگری آغاز نشود.

 

وی گفت: همچنین مکاتبه‌ای با سازمان مدیریت بحران کشور خواهیم داشت و از کارشناسان این سازمان و وزارت نفت می‌خواهیم که با حضور میدانی علت این آتش سوزی و نقش عوامل خطای انسانی یا رعایت نکردن ضوابط و اصول ایمنی را بررسی کنند که این بررسی در زمان خاص خود با حضور کارشناسان مرتبط از مرکز انجام و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

 

آتش سوزی در یکی از مخازن ۲۵۰ تُنی مینی پالایشگاه هیدروکربن منطقه ویژه اقتصادی بیرجند ساعت هشت و ۴۵ دقیقه امروز اعلام شد و بلافاصله عوامل امدادی وارد عمل شدند که تقریبا اطفای حریق پیشرفت داشت اما از حدود ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه آتش به مخازن دیگر هم سرایت پیدا کرد.

 

با توجه به مدیریت شرایط، این حادثه تاکنون خسارت جانی نداشته و فقط یک نفر به صورت سرپایی توسط اورژانس مداوا شده است.

 

همچنین نشست مدیریت بحران آتش سوزی مینی پالایشگاه هیدروکربن در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان در این منطقه برگزار شد.

 

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در کیلومتر ۹ محور بیرجند - اسدیه است و تا مرکز استان حدود ۱۵ کیلومتر فاصله دارد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------