فوت دو کوهنورد کرمانشاهی در دره شیطانرئیس جمعیت هلال احمر مازندران از فوت دو کوهنورد کرمانشاهی در یخچال "یخارکوه" دماوند معروف به دره شیطان خبر داد.

 غلامعلی فخاری در گفت‌وگو با ایسنا به گزارش مردمی مبنی بر سقوط دو نفر کوهنورد کرمانشاهی در یخچال "یخار کوه" دماوند، اظهار کرد: پس از تایید حادثه توسط مرکز کنترل و هماهنگی استان تیم عملیاتی تخصصی کوهستان از پایگاه کوهستان رینه و یک تیم تخصصی کوهستان از شعبه آمل پس از جمع آوری تجهیزات محل حادثه اعزام شدند.

 

وی گفت: تیم های اعزامی در مسیر ملارد به سمت یخچال صعود کرده و به علت حرکت یخچال و سیلابی بودن مسیر مجبور به تغییر مسیرهای متعددی شدند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر مازندران، اظهار کرد: با توجه به بهتر شدن شرایط جوی در ارتفاع ۲۴۰۰ متر مسیر صعود مسدود شد که تیم‌ها برای چند بار مجبور به کاهش ارتفاع و تغییر مجدد مسیر شدند.

 

فخاری خاطرنشان کرد: در روز پنج شنبه ساعت ۵ صبح تیم های عملیاتی در منطقه "دره یخار" عملیات دسترسی را آغاز کردند که با توجه به ریزشی بودن منطقه حادثه و شرایط نامساعد جوی و همچنین مصدومیت یکی از نجاتگران کوهستان به علت ریزش سنگ، عملیات متوقف و به جهت انتقال، بالگرد امدادی ارسال شد.

 

وی ادامه داد: این همکار نجاتگر پس از مصدومیت به پایگاه امداد و نجات کهرود و بیمارستان ۱۷ شهریور آمل منتقل شد؛ همچنین پس از جلسه رئیس شعبه آمل تیم‌های تخصصی کوهستان در محل پایگاه رینه برگزار کردند مقرر شد عملیات انتقال اجساد به فصل زمستان که ریزش سنگ کمتر و شرایط مساعد می شود، انجام شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------