کلاهبرداری با فروش ماشین خیالیمرد کلاهبردار با قرار دادن تصاویر یک خودروی خیالی در سایت دیوار و درج قیمتی زیر قیمت بازار طعمه‌هایش را فریب می‌داد و از آنها کلاهبرداری می‌کرد.

به‌گزارش همشهری، تحقیقات مأموران پلیس فتای استان یزد برای دستگیری این مرد با شکایت فردی آغاز شد که مدعی بود در دام یک کلاهبردار حرفه‌ای گرفتار شده است. این مرد به مأموران گفت: قصد خرید خودرو داشتم و در سایت‌ها به‌دنبال مورد مناسب می‌گشتم که در سایت دیوار چشمم به آگهی فروش یک خودروی سواری افتاد. تصاویری که از خودرو در سایت درج شده بود و قیمت پیشنهادی صاحب آن کاملا وسوسه‌انگیز بود و برای همین با فروشنده تماس گرفتم.

 

شاکی ادامه داد: فروشنده مردی بود که می‌گفت به‌دلیل نیاز فوری به پول قصد فروش ماشینش زیر قیمت بازار را دارد. وقتی مشخصات ماشین را گفت، با او بر سر مبلغ به توافق رسیدم و وی مدعی شد که اگر می‌خواهی ماشین را به فرد دیگری نفروشم باید مبلغی به‌عنوان بیعانه واریز کنی. من هم شماره حساب وی را گرفتم و مبلغی واریز کردم اما چند ساعت بعد که برای بازدید ماشین به او زنگ زدم، موبایلش خاموش بود. پس از آن هرچه تماس گرفتم، موفق نشدم با او صحبت کنم و آنجا بود که فهمیدم فریب یک کلاهبردار را خورده‌ام.

 

با شکایت این مرد، تحقیقات مأموران برای شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار آغاز شد. این در حالی بود که بررسی‌ها نشان می‌داد چند نفر دیگر هم با همین شگرد هدف کلاهبرداری متهم قرار گرفته‌اند. مأموران در جریان بررسی‌ها متوجه شدند که متهم مردی ساکن تهران است که با قرار دادن تصاویری از خودروهای سواری و درج قیمتی وسوسه‌‌کننده، مدعی می‌شود که به‌دلیل نیاز مالی قصد فروش ماشینش را دارد. او سپس از مشتریانی که با وی تماس می‌گرفتند می‌خواست که مبلغی به‌عنوان بیعانه به حسابش واریز کنند و وقتی این مبلغ واریز می‌شد، گوشی‌‌‌اش را خاموش می‌کرد، سیم‌کارت را دور می‌انداخت و با استفاده از سیم‌کارتی جدید، دوباره کارش را از سر می‌گرفت.

 

ماموران پلیس فتای استان یزد در ادامه تحقیقات تخصصی موفق شدند محل زندگی متهم را در تهران شناسایی کنند. آنها با دریافت نیابت قضایی راهی پایتخت شدند و مرد کلاهبردار را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پلیس فتا، اظهار بی‌گناهی کرد و مدعی شد که مأموران اشتباهی او را دستگیر کرده‌اند اما وقتی شواهد و مدارک پلیسی را علیه خود دید اعتراف کرد که با درج آگهی‌های خیالی در سایت دیوار از طعمه‌هایش کلاهبرداری می‌کرد.

 

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتای استان یزد با اشاره به اینکه پرونده متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است در هشدار به شهروندان گفت: به‌رغم اینکه بارها به شهروندان تصویه کرده‌ایم که خریدها را صرفا حضوری انجام داده و پس از بازدید و دریافت کالا مبلغ آن را پرداخت کنند، اما متأسفانه همچنان افراد فریب آگهی‌های وسوسه‌کننده در سایت‌های خرید و فروش کالا را خورده و هدف کلاهبرداری قرار می‌گیرند. وی بار دیگر از شهروندان خواست هرگز به آگهی‌های فریبنده و گفته‌های صاحب آگهی مبنی بر اینکه درصورت دریافت بیعانه کالا را به آنها خواهد فروخت اعتماد نکنند و مبلغ معامله را زمانی پرداخت کنند که کالا را دریافت کرده‌اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------