ابهام 12 ساله در دار زدن پسر فوتبالیست اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال

 

پسر فوتبالیست با توپش از خانه خارج شد تا این که جسدش روی طناب دار در تپه های زیباشهر تهران پیدا شد. بعد از گذشت 12 سال هنوز راز قتل این پسرنوجوان فاش نشده است .

 

آخرین دیدار

عصر پانزدهم اردیبهشت سال 86 بود که پسر 12ساله ای به نام احسان در منطقه شهرزیبا ناپدید شد. شواهد نشان می‌داد پسر بچه برای بازی فوتبال با دوستانش از خانه خارج و به طرز مرموزی ناپدید شده است. مادر احسان وقتی غیبت پسرش طولانی شد به جست و جوی او پرداخت و بعد از ساعت ها با پلیس تماس گرفت. این زن در حالی که هراسان بود به پلیس آگاهی مراجعه کرد و گفت: پسرم دیروز در حالی که توپش را برداشته بود برای بازی فوتبال به کوچه رفت اما تا عصر به خانه برنگشت. من همه جا را دنبال او گشتم اما دوستانش می گویند از او خبری ندارند. با این شکایت تلاش پلیس برای یافتن ردی از پسر بچه آغاز شد و ماموران به تحقیق از دوستان احسان پرداختند. یکی از دوستان  احسان به ماموران گفت:  ما در حال بازی فوتبال بودیم  که احسان آمد تا با ما بازی کند اما دوستانم او را به بازی راه ندادند. احسان که ناراحت شده بود توپش را برداشت و از کوچه بیرون رفت .

 

جسدی روی طناب دار

در حالی که یک شبانه روز از ناپدید شدن احسان گذشته بود پلیس جنازه وی را در حالی که شواهد نشان می‌داد با طناب خفه  شده است  در بلندای تپه ای در حاشیه منطقه شهرزیبا پیدا کرد. جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس برای رازگشایی جنایت خاموش به تکاپو افتاد.

 

بازداشت یک مظنون

در تحقیقات محلی روشن شد احسان آخرین بار  سوار یک پژوی مشکی دیده شده است. پلیس با اطلاعاتی که از شاهدان گرفت راننده پژو را ردیابی و بازداشت کرد اما هیچ مدرکی علیه وی به دست نیامد . راننده پژو گفت: من پسر بچه را از سر خیابان سوار کردم و حدود یک کیلومتر آن طرف تر پیاده شد. فکر می کردم قصد رفتن به باشگاه ورزشی را دارد. او هیچ حرفی به من نزد.

 

راز سر به مهر

در حالی که هیچ مدرکی علیه راننده پژو به دست نیامده بود وی آزاد شد و راز کشته شدن پسر ۱۲ ساله سر به مهر باقی ماند.

 

با گذشت ۱۲ سال از این ماجرا و در حالی که هیچ ردی از  عامل یا عاملان این جنایت پیدا نشده بود پدر و مادر احسان در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک مستشار حاضر شدند و خواستند تا دیه  فرزندشان از بیت المال به آن ها پرداخت شود. مادر احسان  در حالی که اشک می ریخت گفت :۱۲ سال قبل پسرم  برای بازی  از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت نمی‌دانم چه کسی و با چه انگیزه‌ای پسرم را کشته است. من بارها از دوستان او که حالا مرد شده اند سوال کردم تا شاید چیزی به خاطر بیاورند اما به هیچ نتیجه ای نرسیدم.  حالا  دیگر ناامید شده ام و تقاضا دارم  تا دیه فرزندم از  صندوق بیت المال به ما پرداخت شود.

 

  خراسان  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------