پشت پرده عجیب اعتراف دروغین به جنایت اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

زورگیر خشن که از زورگویی های هم سلولی هایش خسته شده بود تصمیم عجیبی گرفت. او برای رهایی از بند زندان یک داستان عجیب را پیش روی پلیس قرار داد و ادعا کرد یک جوان را به قتل رسانده است.

 

خرداد ماه امسال بود که ماموران پلیس تهران در جریان زورگیری‌های خشن دو پسر جوان قرار گرفتند و تیمی از ماموران پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دو سارق حرفه ای وارد عمل شدند.

 

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که دو پسر جوان در خیابان های خلوت و با تهدید چاقو دست به زورگیری از طعمه هایشان می زنند.

 

کارآگاهان در این مرحله طعمه های دزدان خشن را هدف تحقیق قرار دادند. یکی از مال باخته ها به ماموران گفت: هوا تاریک شده بود ودر حال عبور از خیابان بودم که ناگهان دو جوان جلوی راهم را گرفتند و با تهدید چاقو خواستند همه پول هایم را در اختیارشان قرار دهم و تهدید کردند اگر مقاومت کنم مرا با چاقو می زنند.

 

ردیابی های پلیسی ادامه داشت و ماموران با تحقیق از طعمه ها توانستند سرنخ هایی به دست بیاورند و با اقدامات پلیسی دو زورگیر جوان را که جواد و حسام نام داشتند، شناسایی کنند.

 

بازداشت زورگیران خشن

کارآگاهان با این سرنخ ها و با تحت نظر قرار دادن مخفیگاه زورگیران، در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری جواد و حسام شدند در حالی که این دو متهم خود را بی گناه می دانستند و اصرار می کردند دزد نیستند.

 

این در حالی بود که هفت طعمه آن ها، دزدان پول هایشان را شناسایی کرده بودند . حسام و جواد وقتی در برابر طعمه‌هایشان قرار گرفتند، سناریوی جدیدی را پیش روی ماموران قرار دادند و ادعا کردند ما نیازی به پول نداشتیم و برای تفریح و هیجان به سراغ جوان ها می رفتیم و آن ها را تهدید می کردیم اما هیچ پولی سرقت نکردیم.

 

تیم پلیسی در ادامه تحقیقات میدانی پی بردند که این دو پسر جوان از دوستان خودشان نیز زورگیری کرده اند اما آن ها از ترس و رفاقتی که با حسام و جواد داشتند اعلام شکایت نکرده بودند و همین اطلاعات پلیسی کافی بود تا دو زورگیر خشن لب به سخن باز کنند.

 

دو سارق جوان ادعا کردند: برای خوش گذرانی و تفریح نیاز به پول داشتیم به همین دلیل دست به زورگیری می زدیم و در خیابان های خلوت با تهدید چاقو جیب طعمه هایمان را خالی می کردیم.

 

اعتراف به قتل

تحقیقات از دو متهم ادامه داشت تا این که پس از گذشت مدتی جواد ادعا کرد قصد دارد یک راز پنهان در زندگی اش را فاش کند تا آرام شود.

 

پسر جوان در اعترافاتش به ماموران گفت: من و حسام در خیابان های خلوت پرسه می زدیم و پس از شناسایی سوژه هایمان با در دست گرفتن چاقو به سراغ شان می رفتیم و دست به سرقت می زدیم. در یکی از این سرقت ها پسر جوانی در برابر ما مقاومت کرد به همین دلیل مجبور شدم از چاقوی خودم استفاده کنم و او را هدف ضربات چاقو قرار دادم که پسر جوان غرق خون روی زمین افتاد.

 

وی افزود: ما سریع فرار کردیم و در این مدت به خاطر کاری که کردم و باعث مرگ پسر جوان شدم عذاب وجدان داشتم و یک روز آرامش نداشتم، حالا تصمیم گرفتم دست به افشاگری بزنم تا از عذاب وجدان رهایی یابم.

 

بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس پرونده ماموریت یافتند در محلی که جواد اعلام کرده بود، تحقیقات را آغاز کنند تا مشخص شود کسی در این محل هدف ضربات چاقو قرار گرفته و آیا جوانی به قتل رسیده است یا نه؟

 

تحقیقات میدانی نشان دهنده آن بود که هیچ جوانی در این محل هدف ضربات چاقو قرار نگرفته است و ادعاهای پسر جوان دروغ است اما پسرجوان بر قاتل بودن خودش اصرار می کرد.

 

ادعای دروغین

جواد وقتی دید راز دروغش فاش شده است گفت که برای رهایی از سختی های داخل زندان این داستان را مطرح کرده است.

 

جواد به ماموران گفت: هم‌سلولی هایم از من کار می کشیدند و مجبور بودم کارهای آن ها را انجام دهم چون هیچ راهی برای رهایی از این سختی ها نداشتم این داستان را مطرح کردم.

 

گفت و گو با زندانی دروغگو

جواد 27 ساله که یک سارق تازه کار است می گوید به دلیل فرار از فشارها و بیگاری  برای هم سلولی هایش این داستان را مطرح کرده و می خواهد که قاضی پرونده اش به او کمک کند.

 

سابقه داری؟

نه.

 

به چه جرمی زندانی شدی؟

زورگیری.

 

چرا؟

نیاز به پول داشتم و چون شرایط داخل خانه خوب نبود دست به دزدی زدم.

 

شرایط خانه چطور بود؟

پدر و مادرم طلاق گرفته بودند و بعد از مدتی ازدواج های مجدد داشتند. در این مدت من همراه پدر و نامادری ام زندگی می کردم و شرایط داخل خانه برای من زیاد مساعد نبود و نیاز به پول داشتم به همین دلیل با یکی ازدوستانم تصمیم به سرقت گرفتیم.

 

چرا به قتل دروغین اعتراف کردی؟

من به دروغ گفتم عذاب وجدان دارم و یک نفر را کشته ام چون داخل زندان مرا اذیت می کردند و مجبور بودم کارهای هم سلولی هایم را انجام دهم و حرف زور می شنیدم و ظرف‌هایشان را می شستم. زندان آن قدر برای من سخت شده بود که هر روز راضی به مرگ خودم بودم و به دنبال یک راه برای رهایی از این شرایط بودم که این نقشه را طراحی کردم تا به بهانه اعتراف به قتل از زندان به اداره پلیس بروم.

 

چطور به داستان سرایی ات اعتراف کردی؟

وقتی پلیس متوجه شد که من دروغ گفتم، تصمیم گرفتم علت این داستان سرایی را اعتراف کنم تا شاید یک راه درست جلوی من بگذارند.

 

حرف آخر؟

من از کارهایی که کردم پشیمانم و بعد از آزادی از زندان دیگر کار خلاف نمی کنم چون زندان برای من یک کابوس است و هیچ وقت کاری نمی کنم که دوباره به آن جا بازگردم. از قاضی پرونده ام می خواهم به من کمک کند تا به زندان باز نگردم و همه اشتباهاتم را جبران می کنم.

 

 

خراسان  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------