پزشکان 27 توده را از رحم دختر 39 ساله بندرعباسی خارج کردند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان‌های شهید محمدی و خلیج‌فارس بندرعباس از خارج کردن ۲۷ توده (میوم) کوچک و بزرگ از رحم دختر ۳۹ ساله در بندرعباس خبر داد. 

به گزارش ایسنا، دکتر آمنه رنجبر در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: بیمار به دلیل درد و خونریزی میوم مزمن که سال‌ها از آن رنج می‌برد به بیمارستان مراجعه می‌کند؛ که پس از بررسی تعداد زیادی توده (میوم) کوچک و بزرگ که بزرگ‌ترین آن به ۸ سانتی می‌رسید، گزارش شد؛ و بیمار کاندید جراحی در بیمارستان شد.

 

وی افزود: این عمل جراحی که به‌صورت عمل باز صورت گرفت و ۳ ساعت به طول انجامید؛ به دلیل گسترش میوم ها و درد و خونریزی احتمال خارج کردن رحم وجود داشت لذا با توجه به بار روانی این موضوع برای بیمار و خانواده وی و اینکه بیمار مجرد بود؛ تیم جراحی تمام سعی خود را برای حفظ رحم بیمار انجام داد تا درنهایت عمل با حفظ رحم بیمار با موفقیت صورت گرفت.

 

این جراح و متخصص زنان و زایمان با اشاره به میوم های خارج‌شده از شکم بیمار بیان کرد: میوم های خارج‌شده از شکم بیمار شامل ساب موکوزال، اینترامورال و ساب سروزال بودند، که هر یک از این نوع میوم ها با توجه به ساختارشان در نقاط مختلف رحم رشد می‌کنند.

 

رنجبر خاطرنشان کرد: بیمار پس از عمل به مدت ۳ روز در بخش بستری، تحت نظر بود و با شانس باروری در زندگی زناشویی و با خوشحالی و رضایت خانواده از بیمارستان مرخص شد.

 

وی تصریح کرد: میوم ها ازجمله توده‌های خوش‌خیم در رحم هستند و معمولاً در طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می‌شوند، و در صورت علامت‌دار بودن و عدم پاسخ به درمان‌های دارویی با توجه به‌اندازه و موقعیت، ممکن است نیاز به خروج آن‌ها به‌تنهایی و یا حتی با برداشت رحم همراه شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------