محاکمه 2 زن با 2 دسیسه شوهرکشی 

دو زن جوان که در قتل  شوهرانشان دست داشتند دیروز در دادگاه پای میز محاکمه ایستادند.

 

سناریوی عجیب 

 نخستین زن جنایتکاری که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد اشرف ۴۰ ساله بود که متهم به معاونت در قتل شوهرش است.

 

نیمه شب 21 دی سال ۹۳ یک مرد ۴۰ ساله در خانه اش در شهریار با ضربات چاقو کشته شد. اشرف همسر وی  که با داد و فریاد به همسایه ها خبر داده بود سناریوی عجیبی را مطرح کرد و  به ماموران گفت: شوهرم  نیمه شب به دست یک مرد ناشناس کشته شد.

 

به این ترتیب اشرف تحت بازجویی قرار گرفت  و در این بازجویی ها حرف های ضد و نقیضی را مطرح کرد اما وقتی پلیس به رابطه پنهانی این زن با یک مرد افغان به نام شمس ا... پی برد وی به دست داشتن در قتل شوهرش اعتراف کرد. این زن گفت : مدتی  بود با یک مرد افغان به نام رازق  آشنا شده بودم و تلفنی با هم صحبت می کردیم تا این که رازق به افغانستان رفت و دوست او شمس ا... صدرالدین با من تماس گرفت.

 

او گاهی اوقات از احوال رازق به من خبر می‌داد تا این که کم‌کم به من ابراز علاقه کرد .رابطه دوستانه من و شمس‌ا... ادامه داشت تا این که او پیشنهاد قتل شوهرم را مطرح کرد اما من قبول نکردم.وی ادامه داد : شمس ا... با حرف‌هایش مرا قانع کرد تا شوهرم را بکشیم.به همین دلیل نقشه قتل شوهرم را کشیدیم. نیمه شب در حالی که شوهرم خواب بود شمس‌ا... وارد خانه ما شد  و شوهرم را با چاقو کشت.

 

فرار مرد افغان

با اعتراف های این زن، ردیابی مرد افغان آغاز شد اما پلیس هیچ ردی از او به دست نیاورد. شواهد نشان می‌داد شمس‌ا... از ایران خارج شده است.با گذشت پنج سال از این ماجرا و در حالی که سرنخی از مخفیگاه شمس ا... به دست نیامده بود اشرف دیروز در دادگاه به اتهام معاونت در قتل شوهرش از خود دفاع کرد.

 

در دادگاه

 در ابتدای جلسه، نماینده  دادستان کیفرخواست را خواند و گفت: اولیای دم که حالا در دادگاه حاضر نیستند برای عاملان جنایت حکم قصاص خواسته‌اند.

 

سپس زن جوان  روبه روی قضات  ایستاد و منکر معاونت در قتل شد.

 

وی گفت : من هیچ رابطه ای با شمس‌ا... نداشتم.من قبل از مرگ شوهرم، یک بار او را همراه شوهرم دیده بودم که در حال دفن کیسه ای  سیاه رنگ در باغچه خانه مان  بودند.من نمی‌دانم داخل کیسه چه چیزی بود.شوهرم گفته بود او و شمس ا...  کیسه سیب زمینی را در باغچه دفن کرده اند.

 

این زن  در تشریح ماجرای کشته شدن همسرش گفت:  آن شب من به همراه شوهرم و پسرم خواب بودیم که ناگهان شمس‌ا... با چاقو وارد خانه شد  و من و پسرم را تهدید به مرگ کرد.او  شوهرم را کشت و گفت اگر پنج نفر را بکشد به بهشت می رود.او تهدید کرد در این باره به کسی حرفی نزنم وگرنه  من و پسرم را نیز می کشد.به همین دلیل سکوت کردم اما  حالا حقیقت را می‌گویم.من با شمس ا... هیچ رابطه ای نداشتم و نمی دانم چرا شوهرم را کشته است.من از ترس او معاونت در قتل را به عهده گرفتم.

 

قتل شوهر با شلیک گلوله

 دومین زنی که دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد زنی ۲۴ ساله بود.وی که با قرار وثیقه آزاد است نهم اردیبهشت سال 96 شوهر پولدارش را در خیابان دولت با شلیک سه گلوله کشت و از طریق دوربین های مداربسته خیابان شناسایی و دستگیر شد.

 

 این زن در بازجویی ها گفت : من زن دوم  عباس بودم.او  از همسر اولش چهار فرزند داشت که با من ازدواج کرد و حالا صاحب دو فرزند سه ساله و یک ساله هستیم.شوهرم را ابتدا خیلی دوست داشتم به‌خاطر همین خیلی تلاش کردم خوشبخت شویم  بعد از ازدواج فهمیدم اشتباه کرده‌ام به خاطر تفاوت فرهنگی با هم اختلاف زیادی داشتیم.

 

وی ادامه داد: من و شوهرم  آخرین بار در خیابان با هم درگیر شدیم و من با اسلحه شوهرم که آن  را همیشه پنهانی با خود داشت چند تیر به سوی او شلیک کردم. به دنبال اعتراف های این زن و بازسازی صحنه جرم برای وی کیفرخواست صادر شد اما قیم چهار فرزند صغیر و دو فرزند کبیر قربانی اعلام گذشت کردند.

 

به این ترتیب زن تیرانداز با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.وی  که قرار بود  دیروز محاکمه شود به قضات گفت : من رضایت تعدادی از اولیای دم را گرفته‌ام و حالا  مهلت می خواهم تا رضایت دیگر اولیای دم را نیز  جلب کنم. قضات دادگاه  درخواست وی را پذیرفتند و به دلیل غیبت اولیای دم جلسه را به روزهای بعد موکول کردند تا زن جوان در این مدت بتواند رضایت دیگر اولیای دم را نیز جلب کند.

 

 

 خراسان  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی