X

بخشش بزرگ در جلسه محاکمه قاتل 16 سالهپسر نوجوان  که در پارک  شهرری دست به جنایت زده  بود، دیروز در دادگاه مورد بخشش بزرگ قرار گرفت. 

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد ،ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند.

 

وی گفت: احسان ۱۶ ساله متهم است که زمستان سال ۹۷  وقتی که 15سال و نیم داشت در درگیری در پارکی  در شهرری پسر ۱۶ ساله ای به نام فربد را با ضربه چاقو کشته است.اکنون با توجه به مدرک های موجود در پرونده، برایش اشد مجازات می خواهم .

 سپس پدر و مادر فربد در جایگاه ایستادند  و در حالی که اشک می ریختند از قصاص صرف نظر کردند.

 

 پدر قربانی به قضات گفت: کشته شدن فربد داغ بزرگی بر دل من و همسرم بود و ما می خواستیم که قاتل قصاص شود، اما چون احسان هنگام وقوع جرم نوجوان و هم سن و سال پسرمان بود نمی توانیم برای او تقاضای قصاص را مطرح کنیم به همین دلیل با دریافت دیه رضایت می دهیم.

 

سپس متهم  که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود ،در جایگاه ویژه ایستاد و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من اصلاً فربد را نمی شناختم  و هرگز او را ندیده بودم. یک روز همراه با برادرم به پارکی در شهر ری رفته بودیم  که فربد  پایش را جلوی پایم انداخت که  به زمین افتادم.من  که عصبانی شده بودم، به او گلایه کردم و دعوا میان ما بالا گرفت اما برادرم میانجی گری  کرد و دعوا تمام شد.

 

وی ادامه داد:  دو هفته از این ماجرا گذشته بود و من همراه پسر عمه ام بار دیگر به پارک رفته بودیم.چون هوا سرد بود می خواستیم  از یک دست فروش کلاه بخریم که فربد را دوباره دیدم.او  به سمت پسرعمه ام آمد و او  دست داد. من که فکر می کردم او پسر عمه ام را می‌شناسد، با او دست دادم، اما فربد دستم را  کشید و همراه دوستانش مرا کتک زد.آن ها با چاقو چند ضربه به من زدند و من برای دفاع از خودم چاقویی را که پسرعمه ام همراه داشت ازاو  گرفتم و یک ضربه  به فربد زدم.

 

این متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود، گفت:  ما هردو خونی روی زمین افتاده بودیم. چون پایم خون ریزی  شدیدی داشت پسرعمه ام مرا به بیمارستان رساند و فربد همراه دوستانش رفت، اما صبح روز بعد فهمیدم او جان سپرده است. من واقعاً قصد کشتن فربد را نداشتم  و مرگ او اتفاقی رخ داد.

 

این متهم روبه  اولیای دم گفت : باور کنید من فقط برای این که خودم را نجات بدهم چاقو کشیدم و حالا پشیمان هستم.

 

بنابه این گزارش، در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

 

 خراسان 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی