قتل جنجالی دختر 27 ساله ترکیه ای به ایران کشیده شد / راز عکس های سیاه و سفید بازیگران ایرانی چیست؟! + جزییات قتل قتل دختر 27 ساله ترکیه ای به دست نامزدسابقش در ترکیه با واکنش های زیادی همراه شد و در فضای مجازی با چالش عکس سیاه و سفید به مبارزه با خشونت علیه زنان پرداختند که در این چالش بازیگران و سلبریتی های ایرانی از آن حمایت کردند.  
 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

به گزارش رکنا، 26 تیرماه امسال ماجرای ناپدید شدن دختر جوانی به نام پینار گولتکین دانشجوی سال آخر رشته اقتصاد در دانشگاه موغله در ترکیه منتشر شد و در بررسی های ابتدایی مشخص شد که این دختر 27 ساله ترکیه ای خودش را برای امتحان نهایی کارشناسی ارشد آماده می کرده اما به طرز مرموزی ناپدید شده است.

 

پلیس ترکیه برای پیدا کردن سرنخی از دختر ترکیه ای به دست نیامد تا اینکه پس از 5 روز جستجو جسد نیم سوخته پینار گولتکین 27 ساله در بشکه ای که با بتن پر شده بود در یک جنگل پیدا شد.

 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

دستگیری قاتل دختر جوان ترکیه ای

پلیس ترکیه تحقیقات خود را برای دستگیری عامل این جنایت هولناک آغاز کردند و در گام نخست به دوست پسر سابق دختر ترکیه ای مشکوک شدند و این جوان خیلی زود دستگیر شد.

کمال متین اوچی 27 ساله که بارمن است در همان تحقیقات ابتدایی به قتل دختر ترکیه ای که دوست دختر سابقش است اعتراف کرد و گفت: با هم درگیر شدیم و سپس او را خفه کردم سپس جنازه اش را آتش زدم و داخل یک بشکه انداخته و روی آن بتن ریختم.

 

اعتراضات در ترکیه

با انتشار خبر قتل دختر 27 ساله ترکیه ای به دست دوست پسر سابقش در ترکیه اعتراضات مردمی در این کشور شکل گرفت و معترضان معتقدند دولت محافظه کار اردوغان پایه‌های مرد سالاری در جامعه ترکیه تقویت کرده است.

 

کنوانسیون موسوم به استانبول، نام توافقی است که در شورای اروپا برای جلوگیری از خشونت علیه زنان و مبارزه با آن در سال ۲۰۱۱ در استانبول به امضای اعضای این شورا رسید و ترکیه نیز در همان سال به آن پیوست اما اخیرا اردوغان اعلام کرد که پیوستن ترکیه به این کنوانسیون یک اشتباه بوده است.

 

انتشار خبر قتل این دانشجوی جوان در شبکه‌های اجتماعی، منجر به تظاهرات خیابانی در شهرهای استانبول، آنکارا، موغله و سایر شهرهای ترکیه در روز چهارشنبه اول مرداد ماه امسال شد.

 

بر اساس آمار فعالان گروه “ما کشتار جمعی زنان را متوقف خواهیم کرد” در ترکیه، پینار گولتکین ۱۴۶مین زنی است که در سال جاری تنها به خاطر جنسیت‌اش به قتل رسیده است.

 

جهانی شدن قتل دختر ترکیه ای

در پی قتل پینار گولتکین دختر 27 ساله ترکیه ای که اعتراضات و تجمعات مردمی در شهرهای ترکیه صورت گرفت و در حمایت از دختر ترکیه و مبارزه با خشونت علیه زنان چالش عکس سیاه و سفید زنان در اینستاگرام فراگیر شد.

 

ماجرای چالش عکس سیاه و سفید زنان چیست؟

چالش عکس سیاه و سفید زنان در اینستاگرام به ایران هم رسید و زنان ایرانی برای حمایت به مبارزه علیه خشنونت علیه زنان تصاویر خود را به صورت سیاه و سفید به ا نتشار گذاشتند.

بازیگران، سلبریتی های زیادی به این چالش پیوستند و تصاویر سیاه و سفید خود را به انتشار گذاشتند و جالب اینکه تعدادی از بازیگران و مجری و سلبریتی های مرد نیز به این چالش پیوستند.

 

شرکت آقای مجری در چالش زنانه 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

آرش ظلی‌پور با انتشار این عکس نوشت: خشونت علیه زنان فقط به کتک زدن و تنبیه‌های جسمی گفته نمی‌شود.

 

آرش ظلی‌پور با انتشار این عکس نوشت:

خشونت علیه زنان فقط به کتک زدن و تنبیه‌های جسمی گفته نمی‌شود. کلمات توهین‌آمیز، شک، بدبینی که در جماعت مردانه آن را خوش‌غیرتی می‌دانند همان خشونتی است که بر زنان به اصطلاح مردان، «ضعیفه» اعمال می‌شود و هیچ‌گاه هیچ‌کس نمی‌فهمد این زن از چه درد می‌کشد و چه می‌خواهد و چه رویاهایی در سر دارد. بخش اعظم جامعه را زنانی تشکیل داده‌اند که هیچ از خود و حقوقشان نمی‌دانند و زن خوب بودن را در کدبانو بودن، شستن، رفتن، پختن و بچه‌داری می‌دانند و دلشان خوش است چه موجودات از خود گذشته و پاکی هستند...

 

خشونت علیه زنان شکل نمیگیرد مگر جنس " مردى " وجود داشته باشد.. من " وجود " دارم پس با این آرزو که روزى هیچ "رومینا " و "پینار"ى در دنیا قربانى خشونت " من " نشود.

 

علیرضا کمالی با انتشار این عکس نوشت: نهانی با خیالت بزم ما آیینه بندان بود به هم زد دود آه دل صفای خلوت ما را. 

 

در ادامه عکس تعدادی از بازیگران زن ایرانی که با انتشار عکس یاه و سفید از خود در این چالش شرکت کرده اند ببینید:

 

فقیه سلطانی

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

شبنم قلی خانی 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

پریناز ایزدیار

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

الهام پاوه نژاد

 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

شهره سلطانی 

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

مهناز افشار

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
 
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی