انهدام باند دزدان مأمورنما در تهرانمعاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۸ عضو باند دزدان مأمورنما و اعتراف آنان به ۱۵۰ فقره سرقت خبر داد. 

به گزارش مهر، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی اظهار داشت: شانزدهم تیرماه امسال مرد جوانی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و از به سرقت رفتن کارت عابر بانکش و برداشت یک میلیون تومان وجه از آن در محدوده بزرگراه کردستان توسط راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ که مدعی بودند مأمور هستند، اعلام شکایت کرد.

 

وی بیان داشت: پرونده با موضوع سرقت و جعل عناوین دولتی در کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان اداره پنجم مبارزه با سرقت به عنف قرار گرفت.

 

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی با حضور در اداره پنجم به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۲ ظهر روز سرقت به صورت پیاده در بزرگراه کردستان در حال تردد بودم که ناگهان راننده و سرنشین یک دستگاه پژ و ۴۰۵ نقره‌ای رنگ که لباس شخصی بر تن داشتند، مسیر حرکت مرا بستند و با نشان دادن بی سیم اظهار داشتند، ما پلیس مهاجرت هستیم و مدارک شناسایی تان را ارائه بدهید که مدارک هویتی و حتی کارت عابربانک را از من گرفتند و رمز کارت را نیز پرسیدند و پس از بررسی مجدداً مدارک و کارت را بازگرداندند.

 

شاکی ادامه داد: پس از گذشت چند دقیقه پیامک‌های برداشت وجه از حسابم به موبایلم آمد، وقتی که کارت عابر بانک را بررسی کردم فهمیدم آن مأموران کارت عابربانک من را با کارت مشابه دیگری تعویض کرده‌اند و تمام موجودی آن را خالی کرده‌اند.

 

سرهنگ نجفی ادامه داد: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شده و در تحقیقات میدانی هویت سرکرده باند به نام افشین را شناسایی کردند.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات خود تمام اعضای ۸ نفره این باند را شناسایی کردند و با در اختیار گذاشتن این اطلاعات به بازپرس پرونده دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

 

وی افزود: در ادامه اقدامات پلیسی مخفیگاه سارقان در محدوده غرب تهران شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی سارقان در دوم شهریور ماه در چند عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۵ عدد کارت عابربانک مسروقه، ۴ دستگاه خودرو مورد استفاده سارقان در سرقت (پژو پارس-پژو ۴۰۵- سمند و پراید) کشف و متهمان به همراه اموال کشف شده به اداره پنجم انتقال یافتند.

 

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه تاکنون متهمان به ۱۵۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند، توضیح داد: تاکنون ۳۰ تن از مال باختگان تبهکاران را به عنوان سارقان خود معرفی کرده‌اند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفتند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی