راز دستبرد کارگر جوان به خانه کارفرما فاش شدمردی که پس از اطلاع از مسافرت کارفرمایش در غیاب او از منزلش سرقت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش شرق ؛روز نوزدهم آذر سال گذشته پرونده شکایت زنی مبنی بر سرقت منزل از کلانتری 159 بی‌سیم به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد.

 

شاکی در تحقیقات اولیه به کارآگاهان گفت: حدود دو ماه منزل خود را واقع در خیابان شوش به‌ همراه خانواده به قصد عزیمت به شهرستان ترک کردم و پس از بازگشت متوجه شدم سارق یا سارقان از طریق تخریب قفل در وارد ساختمان شده و تعدادی از اموال باارزشم از قبیل لوازم منزل، یک دستگاه گوشی تلفن همراه، یک فقره چک بانکی، ساعت مچی و... را با ارزش تقریبی 30 میلیون تومان سرقت کرده‌اند. بعد از ثبت اظهارات شاکی بررسی این سرقت در دستور کار تیم مبارزه با سرقت منزل قرار گرفت و كارآگاهان ابتدا برای انجام تحقیقات محلی و میدانی و همچنین بازدید محل سرقت به محل جرم رفتند.

 

در ادامه كارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی كشف جرم موفق به كشف سرنخ‌هایی از صحنه سرقت شدند كه با جمع‌بندی این كشفیات هویت سارق به اسم سهراب شناسایی شد. سپس كارآگاهان بلافاصله به محل پاتوق این شخص اعزام شدند اما متهم را در آنجا نیافتند. درحالی‌که تحقیقات برای دستگیری سهراب ادامه داشت، زن مال‌باخته بار دیگر به پلیس آگاهی رفت و خبر داد چک مسروقه توسط شخصی به بانک ارائه شده است. مأموران در گام بعدی از فرد ارائه‌دهنده چک مسروقه پیرامون نحوه دریافت چک تحقیق کردند. این مرد گفت کارگاه تولیدی دارد و چک توسط یکی از کارگرانش به نام سمیرا به او واگذار شده است. در روشن‌شدن این موضوع، سمیرا به پلیس آگاهی احضار شد و درباره اینکه چک را از کجا آورده است مورد بازجویی قرار گرفت.

 

این زن بیان کرد چک را همسرش به نام نوید که درحال‌حاضر در زندان به سر می‌برد به او داده است. با توجه به تحقیقات صورت‌گرفته و اخذ مشخصات نوید، استعلام‌های لازم انجام و مشخص شد این فرد به اتهام مصرف مواد مخدر در زندان تحمل حبس می‌کند. با هماهنگی مرجع قضائی متهم از زندان تحویل گرفته و برای انجام تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد. او در بازجویی‌ها گفت چک و یک دستگاه گوشی تلفن همراه را از یکی از دوستانش به نام سهراب دریافت كرده و سهراب نیز اکنون به اتهام مصرف مواد مخدر در زندان است. سهراب با هماهنگی قضائی از زندان تحویل گرفته شد. او در تحقیقات تکمیلی به سرقت از منزل شاکی اعتراف کرد و گفت کارگر همسر شاکی است و با اطلاع از نبود شاکی و خانواده‌اش در چند مرحله و به‌تدریج اقدام به سرقت و خروج اموال از منزل شاکی کرده است.

 

او همچنین توضیح داد سرقت را به‌تنهایی انجام داده و اموال مسروقه را به افراد رهگذر در میدان شوش فروخته است و نمی‌تواند شخصی خاص را به‌عنوان مالخر معرفی کند. سرهنگ كارآگاه شهرام سلطانی، سرپرست پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: پرونده همراه متهمان به دادسرا ارسال شد و هر دو نفر با قرارهای تأمین مناسب روانه زندان شدند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی