پایان خونین برای اختلافات خانوادگیاختلافات خانوادگی بار دیگر رنگ خون گرفت و زمینه‌ساز جنایت شد. متهمان این پرونده‌ها ازسوی پلیس دستگیر شده‌اند و تحقیقات از آنها در جریان است. در اولین پرونده مردی دو سال بعد از مرگ پسرش به کشتن او اعتراف کرد.

سرهنگ بهزاد عبدیان، فرمانده انتظامی شهرستان پردیس درباره این پرونده گفت: درپی اعلام کشف جسد جوانی در روز 9 آذر سال 1398 بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان پردیس قرار گرفت. وی افزود: مأموران پلیس آگاهی بلافاصله به محل اعزام و با جسد پسر جوان روبه‌رو شدند. فرمانده انتظامی پردیس در ادامه گفت: با پیگیری صورت‌گرفته مشخص شد که جسد مربوط به جوانی 27‌ساله است؛ اما به‌علت پیچیدگی موضوع کشف جسد در بررسی‌های اولیه نتیجه‌ای حاصل نشد. سرهنگ عبدیان تصریح کرد: تحقیقات درباره قتل درنهایت با تلاش‌های شبانه‌روزی کار آگاهان پلیس آگاهی نتیجه داد و مشخص شد قتل ناشی از اختلافات خانوادگی بوده است.

 

فرمانده انتظامی پردیس یادآور شد: با توجه به پیچیدگی و اهمیت پرونده مجددا با هماهنگی مقام قضائی از تک‌تک اعضای خانواده مقتول تحقیقات لازم و فنی به عمل آمد که درنهایت پدر مقتول پس از دو سال لب به اعتراف گشود و ضمن اقرار به کشتن فرزندش، علت قتل را اختلافات خانوادگی عنوان کرد. این متهم در‌حال‌حاضر در بازداشت به‌ سر می‌برد و تحقیقات از او برای روشن‌شدن جزئیات ماجرا همچنان ادامه دارد.

دومین جنایتی که به‌دلیل اختلافات خانوادگی رقم خورد، در استان بوشهر به‌وقوع پیوست و جوانی 35‌ساله به کام مرگ کشانده شد.

 

سردار حیدر سوسنی، فرمانده انتظامی استان بوشهر توضیح داد: ساعت ۱۸ روز اول آبان امسال در پی اعلام یک فقره درگیری منجر به جراحت با چاقو در یکی از روستا‌های کنگان و مرگ مردی ۳۵‌ساله، اقدام لازم از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان جنایت آغاز شد.

 

او افزود: در نتیجه تحقیق از صحنه وقوع قتل و بازجویی از افراد مظنون، در‌نهایت برای کارآگاهان پلیس مشخص شد یکی از بستگان مقتول عامل اصلی قتل است که پس از درگیری فرار کرده است.

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر ادامه داد: با مشخص‌شدن زوایای پنهان ماجرا و انجام اقدام روانی، در‌نهایت متهم به قتل، از سوی خانواده‌اش به پلیس معرفی و تحویل داده شد.  سوسنی بیان کرد: متهم به ارتکاب قتل با ضربات چاقو به دلیل اختلافات خانوادگی اعتراف کرد و پس از تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

 

پرونده این متهم در مرجع قضائی در‌حال رسیدگی است و بعد از روشن‌شدن همه ابعاد پرونده برای متهم کیفرخواست صادر می‌شود تا او در دادگاه حاضر شود. در حادثه‌ای دیگر مردی که با همسرش اختلاف داشت، به‌سوی او شلیک کرد اما زن جوان با وجود جراحت زنده ماند. سرهنگ جلیل موسوی، فرمانده انتظامی خوی درباره این متهم توضیح داد: این فرد پس از خروج از یکی از شعب حل اختلاف خوی، با سلاح گرم زن خود را مجروح کرده و متواری شده بود که با تلاش مأموران انتظامی در کمتر از چهار ساعت شناسایی و دستگیر شد.

 

وی علت این درگیری را اختلاف خانوادگی اعلام کرد و افزود: همسر ضارب که جراحت جزئی داشت، در سلامت کامل است و فرد ضارب نیز با تشکیل و تکمیل پرونده تحویل مقام قضائی شده است.

 

یک‌روز پیش از این وقایع اختلافات خانوادگی پسری جوان با والدینش باعث شد او پدر و مادر خود را به قتل برساند. اعتیاد این جوان به ماده مخدر هرویین دلیل اصلی این اختلافات بود. کارآگاهان جنایی بوشهر ساعت 12 ظهر‌ دوشنبه از وقوع جنایت در یکی از محلات این شهر مطلع شدند و با حضور در محل حادثه پی بردند زن و شوهری با ضربات چاقو از پا درآمده‌اند. بررسی‌های اولیه ثابت کرد این جنایت به دست فردی آشنا رقم خورده است. کارآگاهان به پسر مقتولان ظنین شدند و این جوان 38‌ساله را که متواری شده بود، تحت تعقیب قرار دادند.

 

متهم بعد از دو ساعت تحقیقات پلیسی شناسایی و دستگیر شد. او بعد از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به قتل والدینش گفت به ماده مخدر هرویین اعتیاد دارد و از مدتی قبل با پدر و مادر خود اختلاف داشت و در‌نهایت همین اختلافات خانوادگی سبب شد آنها را به قتل برساند. این متهم نیز در‌حال‌حاضر در بازداشت است و باید به‌زودی صحنه جنایت را بازسازی کند و توضیح دهد این حادثه خونین را چگونه رقم زده است.

 

شرق

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------