سرقت از خانه مرد ثروتمند به بهانه پیشگیری از کرونامردانی که به‌عنوان مأمور پیشگیری از کرونا وارد خانه مرد ثروتمند شده و دست به سرقت زده بودند، محاکمه شدند.

به گزارش شرق؛ مدتی قبل مردی ثروتمند با پلیس تماس گرفت و شکایتی را مطرح کرد. او گفت: ساعتی قبل درحالی‌که من و همسرم در خانه تنها بودیم، دو مرد که خودشان را مأمور وزارت بهداشت معرفی کرده بودند مقابل خانه‌مان آمدند و گفتند برای مقابله با کرونا لازم است من و همسرم را معاینه کنند؛ اما همان ‌موقع آنها من و همسرم را به داخل خانه هل دادند و سپس چهار مرد دیگر نیز همراه‌شان وارد خانه ما شدند. آنها دست و پای من و همسرم را بستند و همه اموالمان را سرقت کردند.

 

در پی طرح این شکایت مأموران پلیس رسیدگی به پرونده را آغاز کردند. بررسی‌ها نشان می‌داد از خانه این مرد اموال قیمتی و قدیمی، پول و طلا سرقت شده است. صاحبخانه در تحقیقات پلیسی به مأموران گفت: وقتی مردان جوان وارد خانه شدند من و همسرم را با کلت بادی تهدید به مرگ کردند. آنها دست و پای ما را بستند و من را کتک زدند. موقع خروج نیز درحالی‌که دست و پای من و همسرم بسته بود، پتویی را روی سرمان انداختند و من با زحمت توانستم خودم و همسرم را نجات دهم و با پلیس تماس بگیرم. من به یکی از بستگان دورمان مشکوک هستم و احتمال می‌دهم او در این ماجرا دست داشته باشد.

 

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داده بود، یکی از متهمان که از بستگان دور شاکی بود، ردیابی و بازداشت شد. این فرد در بازجویی‌ها پنج همدستش را لو داد. در ادامه مأموران چهار متهم دیگر را نیز بازداشت کردند اما پلیس نتوانست ردی از ششمین متهم به دست بیاورد. به‌این‌ترتیب متهمان در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای جلسه شاکی برای آنها اشد مجازات خواست. سپس متهمان که همگی سابقه‌دار بودند در جایگاه ایستادند و جرمشان را پذیرفتند. 

 

متهم ردیف اول گفت: من با یکی از دوستانم که از آشنایان دور شاکی بود نقشه سرقت را کشیدیم و برای اجرای نقشه از سایر دوستانمان کمک گرفتیم. ما خودمان را مأمور وزارت بهداشت معرفی کردیم و مقابل خانه شاکی رفتیم. ما گفتیم برای مقابله با کرونا آمده‌ایم و لازم است از شاکی و همسرش تست بگیریم. سپس با کلت بادی آنها را تهدید کردیم و از خانه‌شان وسایل قیمتی را دزدیدیم. ما می‌خواستیم ماشین شاکی را هم سرقت کنیم اما او کلید را گم کرده بود. چهار متهم دیگر نیز مشارکت در سرقت را گردن گرفتند و گفتند ردی از متهم فراری ندارند.

 

یکی دیگر از متهمان گفت: من به‌ خاطر نیاز مالی این سرقت را انجام دادم و از کاری که کردم پشیمان هستم. به من گفته بودند سرقتی که انجام می‌دهیم آسیبی به خانواده شاکی وارد نمی‌کند و به‌همین‌دلیل من تصمیم گرفتم در این دزدی شرکت کنم. ایده اینکه خودمان را مأمور وزارت بهداشت معرفی کنیم هم از طرف من نبود. یکی از همدستان‌مان که از اقوام شاکی بود گفت این خانواده نسبت به کرونا حساس هستند و از این راه می‌توانیم وارد خانه‌شان شویم. بعد از گفته‌های متهمان و وکلای آنها با توجه به فراری‌بودن یکی از سارقان قضات برای تصمیم‌گیری درباره این پرونده وارد شور شدند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------