تخریب دیوار؛ شگرد دزد شب‌ رو برای سرقتدزد تک‌ رو شبانه با تخریب دیوار مغازه‌های فروش تلفن همراه، به آنجا دستبرد می‌زد. متهم در بازجویی‌های اولیه به 40 فقره سرقت در شهرهای مختلف اعتراف کرده است.

به گزارش جام جم، بیست و پنجم خرداد امسال مرد مغازه داری با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان از سرقت گوشی های گران قیمت مغازه اش خبر داد.

مالباخته به پلیس گفت: امروز که به مغازه ام در یکی از محله های مرکزی شهر زنجان آمده بودم، مشاهده کردم سوراخی در دیوار پشت مغازه حفر شده و سارق از آنجا وارد مغازه ام که فاقد دزدگیر و دوربین مداربسته بود، شده و گوشی های بسیاری را از مغازه ام سرقت کرده است.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و شروع تحقیقات، ماموران به بررسی مغازه مالباخته پرداختند. ماموران مشاهده کردند بخشی از دیوار پشت مغازه به طور ماهرانه ای تخریب و سارق از آنجا وارد مغازه شده و گوشی های تلفن همراه را دزدیده است.

بررسی ها نشان می داد این سرقت در ساعات اولیه بامداد رخ داده و حرفه ای انجام شده است. در حالی که پلیس در جستجوی این سارق شب رو بود، صاحبان چند مغازه فروش گوشی تلفن همراه نیز با حضور در پلیس آگاهی این شهر، شکایت های مشابهی را مطرح کردند. بررسی شکایت ها نشان داد، سارق یا سارقان به یک شیوه به مغازه ها دستبرد زده اند.

روز های پایانی هفته گذشته ماموران به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد سارق به شیوه ای مشابه در چند شهر دیگر نیز به مغازه های فروش گوشی تلفن همراه دستبرد زده است. با گذشت دو هفته از وقوع این دزدی های سریالی، ماموران هنگام گشتزنی در یکی از محله های مرکزی شهر متوجه مرد 30 ساله ای شدند که با همراه داشتن وسایلی به پشت مغازه فروش گوشی تلفن همراه رفته و در حال تخریب کردن دیوار آنجا بود. ماموران وارد عمل شده و متهم را دستگیر کردند.

مرد سارق برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان زنجان منتقل شد و در بازجویی مقدماتی پلیس به سرقت از مغازه های فروش گوشی تلفن همراه اعترف کرد.

متهم به سرقت به پلیس گفت: در زمینه سرقت از مغازه های طلافروشی و فروش گوشی تلفن همراه فعالیت دارم. سال 92 از زندان آزاد شدم و فعالیت هایم را پس از دو ماه از سر گرفتم. در این دو سال به 40 مغازه در استان های زنجان، کردستان، اصفهان، یزد، گیلان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی دستبرد زده ام. با شناسایی مغازه هایی که فاقد تجهیزات ایمنی از جمله حفاظ مناسب، دزدگیر و دوربین مداربسته بود، شبانه به آنجا دستبرد می زدم.

سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره به جام جم گفت: با اعتراف این متهم به سرقت های سریالی در شهرهای مختلف، هموطنان چنانچه از متهم شکایت دارند یا می خواهند پرونده هایشان را پیگیری کنند، می توانند به پلیس آگاهی استان زنجان مراجعه کنند. بعد از پایان یافتن تحقیقات از متهم، او در اختیار پلیس آگاهی شهرهایی که متهم در آنجا سرقت هایش را انجام داده بود، قرار می گیرد.


  اخبار  حوادث  -  جام  جم 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------