آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , مادورو

مادورو: آمریکا از ما می‌دزدد و خرده نان تحویل‌مان می‌دهد

نیکولاس مادورو آمریکا را به "دزدیدن" میلیاردها دلار از سرمایه‌های ونزوئلا و دادن "خرده نان" در ازای آن تحت عنوان کمک‌های بشردوستانه متهم…


ترامپ: آلمان آمار واقعی جرائم پناهندگان در کشورش را منتشر نمی‌کنداخبار,اخبار بین الملل,ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در پیام توئیتری دیگری با این ادعا که آمار جرم و جرائم در آلمان پیامد هجوم مهاجران افزایش پیدا کرده است، مقامات آلمانی را متهم کرد که آمار واقعی در این باره را منتشر نمی‌کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه دی ولت، دونالد ترامپ - رئیس جمهور آمریکا در پیام توئیتری دیگری که امروز منتشر شده مقامات آلمانی را متهم به ارائه اطلاعات غلط درباره گسترش جرم و جنایت در این کشور کرد.

 

ترامپ در پیام توئیتری خود تاکید کرد که پیامد مسئله مهاجرت در آلمان میزان جنایات در این کشور حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است. وی مدعی شد که مقامات آلمانی نمی خواهند درباره این جرائم گزارش دهند.

 

این پیام توئیتری ترمپ در حالی منتشر شده است که بر اساس آمارهای اخیر منتشر شده در آلمان میزان جرائم در این کشور در سال گذشته به پایین ترین میزان خود در ۲۵ سال گذشته رسیده است.

 

اما ترامپ در پیام توئیتری خود مدعی شده است که آلمان تحت جرائم روزافزون از طریق مهاجران و پناهندگان رنج می برد.

 

ترامپ امروز ( سه شنبه) در پیامی توئیتری نوشت:" جرائم در آلمان از زمانی که اجازه ورود مهاجران به این کشور داده شده است حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است."

 

وی همچنین تاکید کرد که مقامات آلمانی نمی خواهند درباره این جرائم گزارش دهند.

 

ترامپ با تاکید بر اینکه وضعیت برای کشورهای دیگر هنوز بدتر است گفت که  آمریکا باید هوشیار باشد.

 

ترامپ چندی پیش هم در پیام نوئیتری دیگری در مناقشات داخلی دولت ائتلافی آلمان بر سر مسئله مهاجرت دخالت کرده و اظهار داشته بود T«در حالی که (مسأله) مهاجرت، ائتلاف از قبل شکننده برلین را متزلزل کرده است، مردم آلمان در حال روی گردانی از رهبری خود هستند.»

 

ترامپ که به خاطر سیاست جدید مهاجرتی اش مورد انتقاد شدید سازمان های مدافع حقوق بشر قرار گرفته، اعلام کرده که آمریکا نمی خواهد آنچه را که درباره مهاجرین در اروپا در حال رخ دادن است، تجربه کند.

 

آمار دولتی در آمریکا نشان می دهد که بیش از ۲ هزار کودک طی هفته های اخیر در مرز مکزیک در سایه سیاست های سختگیرانه ترامپ از والدینشان جدا شده و در مراکز موقت اسکان داده شده اند.

 

در ادامه سختگیری‌های دولت ترامپ در برخورد با مهاجران غیرقانونی مکزیکی، مرزبانان آمریکایی پس از بازداشت افراد بزرگسال و انتقال آنها به بازداشتگاه‌ها، فرزندان آنها را جدا کرده و به مراکز موقت اعزام می‌کنند.

 

ترامپ در پیام توئیتری امروز خود هم مدعی شد که میزان جرائم در آلمان به شدت افزایش پیدا کرده است. وی افزود: این یک خطای بزرگ در تمام اروپا بود که به میلیون ها نفر که فرهنگ در این قاره را به شدت تغییر داده اند اجازه ورود داده شده است. وی تاکید کرد که ما نمی خواهیم آنچه درباره مهاجران در اروپا اتفاق افتاده است همچنین در کشور ما هم اتفاق بیفتد.

 

ناظران و تحلیلگران این گونه حملات ترامپ به آلمان را تلاش برای تحریف افکار عمومی از سیاست بحث برانگیز ترامپ در قبال مهاجران ارزیابی می کنند تا به این ترتیب فشارها بر دولت خود را کاهش دهد.

 

این گونه اظهارات و دخالت های ترامپ خشم مقامات آلمانی را برانگیخته است.

 

"الکساندر گراف لامبسدورف"، معاون رئیس فراکسیون لیبرال دموکرات ها در پارلمان آلمان و معاون پارلمان اروپا در مصاحبه ای با نشریه فوکوس درباره توئیت اخیر رئیس جمهور آمریکا و دخالت در امور داخلی آلمان ابراز حیرت کرده و گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سعی می کند از مناقشات درباره مسئله پناهندگان در اتحادیه احزاب متحد مسیحی آلمان با ادعاهای دروغین برای پیشبرد سیاست های مرزی غیر انسانی خود که در آن حتی کودکان را از والدینشان جدا می کند استفاده کند. ما تنها می توانیم این رویکرد را به عنوان سیاستی مضحک رد کنیم.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------