بایدن: برنامه‌ای برای ارتباط با پوتین ندارم/آماده گفتگو برای پایان جنگ در اوکراین هستمجو بایدن،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که برنامه‌ای فوری برای ارتباط با ولادیمیر پوتین ندارد، اما آماده است در صورت تمایل رئیس‌جمهور روسیه به پایان دادن به جنگ در اوکراین و تنها پس از مشورت با متحدان ناتو، با پوتین گفتگو کند.

به گزارش ایرنا، بایدن روز پنجشنبه به وقت محلی پس از دیدار با امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه در کاخ سفید در نشستی خبری گفت: هیچ برنامه فوری برای تماس با پوتین ندارم. اما در صورتی که پوتین علاقه مند به تصمیم گیری برای پایان دادن به جنگ در اوکراین باشد، آماده ام با او گفتگو کنم.

 

رئیس جمهور آمریکا در عین حال ادعا کرد: پوتین هنوز چنین علاقه ای نشان نداده است.

 

بایدن مسئولیت پایان دادن به جنگ در اوکراین را که از ماه فوریه آغاز شده است، تنها بر عهده پوتین دانست.

 

رئیس جمهور آمریکا گفت: تنها یک راه برای پایان دادن به این جنگ وجود دارد، راه منطقی این است که پوتین از اوکراین خارج شود. 

 

بایدن افزود: به نظر می رسد که او (پوتین) این کار را نخواهد کرد. او هزینه بسیار سنگینی برای این جنگ پرداخت می کند.

 

جو بایدن و امانوئل مکرون روسای جمهوری آمریکا و  فرانسه اعلام کردند به دنبال پاسخگو کردن روسیه به دلیل "جنایت جنگی" در اوکراین هستند.

 

روسای جمهور آمریکا و فرانسه روز پنجشنبه به وقت محلی در کاخ سفید پس از دیدار دو جانبه خود اعلام کردند  به شدت جنگ "تجاوزکارانه غیرقانونی" روسیه علیه اوکراین را محکوم و تکید می کنند  هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی جنایت جنگی است که عاملان آن باید پاسخگو شوند.

 

در بیانیه مشترک آمریکا و فرانسه آمده است:  روسای جمهور دو کشور  همچنین تلاش غیرقانونی روسیه را  برای الحاق سرزمین اوکراین که نقض آشکار قوانین بین‌المللی است، محکوم و با آن مخالفت می‌کنند. 

 

آنها افزودند: آمریکا و فرانسه از اقدامات تشدید کننده عمدی روسیه، به ویژه لفاظی های هسته ای غیرمسئولانه و انتشار اطلاعات نادرست از سوی این کشور در مورد حملات شیمیایی ادعایی و برنامه های سلاح های بیولوژیکی و هسته ای در اوکراین ابراز تاسف می کنند. 

 

بایدن و مکرون ادامه دادند:  دو کشور بر حمایت مستمر خود از توانایی اوکراین برای دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود، از جمله ارائه کمک های سیاسی، امنیتی، بشردوستانه و اقتصادی به اوکراین تا هر زمانی که لازم باشد، تاکید می کنند. 

 

به گفته آنها، این کمک ها  شامل تأمین منابع برای حمایت از نیازهای غیرنظامیان اوکراینی در طول زمستان، افزایش تحویل سیستم های دفاع هوایی و تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر شبکه انرژی اوکراین است.

 

روسای جمهور دو کشور ادامه دادند: آمریکا و فرانسه مجددا  تاکید می‌کنند که بازدارندگی هسته‌ای برای امنیت ملی آنها و توانایی‌های ناتو برای بازدارندگی و دفاع ضروری است.

 

آمریکا و فرانسه مدعی شدند: هدف اساسی از قابلیت هسته ای ناتو حفظ صلح، جلوگیری از تهدید و اجبار و جلوگیری از تهاجم علیه این اتحاد است.

 

بایدن و مکرون افزودند:  آمریکا و فرانسه بر اهمیت معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و مخالفت خود با معاهده منع سلاح‌های هسته‌ای تأکید می‌کنند. دو کشور معتقدند که معاهده منع سلاح‌های هسته‌ای بازتابی از فضای چالش آمیز امنیت بین‌المللی نیست و با ساختار موجود عدم اشاعه و خلع سلاح در تضاد است.

 

روسای  جمهور آمریکا و فرانسه همچنین اعلام کردند که واشنگتن و پاریس بر حمایت از توافقنامه دفاعی دوجانبه خود تاکید می کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022