طالبان: به‌زودی دختران اجازه‌ی تحصیل در «چارچوب شریعت اسلامی» خواهند داشتتحصیل دختران در حکومت طالبان،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
لطف‌الله خیرخواه معین وزارت تحصیلات عالی طالبان می‌گوید که این وزارت برای بازگشایی دانشگاه‌ها به‌روی دختران، کار روی طرح خاصی را آغاز کرده و این طرح به‌زودی نهایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، لطف‌الله خیرخواه معین وزارت تحصیلات عالی امروز یکشنبه طی نشستی در ولایت ننگرهار گفت که به‌زودی دختران اجازه‌ی تحصیل در «چارچوب شریعت اسلامی» خواهند داشت.

 

این مقام امارت اسلامی اضافه کرده است: «حکومت در حال کار بر روی یک طرح جامع است که کارهای زیادی روی این طرح انجام شده است. براساس این طرح، دختران اجازه‌ی تحصیل خواهند داشت.»

 

وزارت تحصیلات عالی طالبان تحصیل دختران را تا اطلاع بعدی تعلیق کرده است. پیشتر وزارت معارف این گروه نیز آموزش دختران را تا اطلاع ثانی تعلیق کرده و گفته بود که روی طرحی کار می‌کند؛ اما با گذشت یک‌ونیم سال نه طرح نهایی شد و نه هم از امر ثانی خبری است.

 

براساس این گزارش، مقامات طالبان در این مدت بارها وعده‌ی بازگشایی به‌زودی دانشگاه‌ها و مکاتب به‌روی دختران را داده‌اند؛ وعده‌هایی که هنوز عملی نشده‌اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023