واکنش روسیه به پیشنهاد آتش بس در اوکرایندیمیتری پسکوف،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل
کاخ کرملین در بیانیه‌ای در واکنش به پیشنهاد بلاروس برای آتش بس در اوکراین گفت که مسکو این پیشنهاد را بررسی خواهد کرد اما فعلاً ترک درگیری نمی‌تواند اهداف مسکو را تامین کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسبوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز جمعه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از نظر کرملین بهترین شکل آتش بس در اوکراین که بلاروس یا چین پیشنهاد داده است چیست، گفت: رئیس جمهور (ولادیمیر پوتین) گفت که درباره خود طرح و مفاد جداگانه آن بحث کرده است، اما فکر می کنیم مناسب باشد که این دو ابتکارعمل را با هم مقایسه کنیم. منظورم همان چیزی است که رئیس جمهور چین اعلام کرد و رئیس جمهور لوکاشنکو در مورد آن صحبت می کرد.

 

پسکوف افزود: اینها (برخی از بندهای طرح) در حال حاضر به دلیل عدم تمایل طرف اوکراینی اجرا نمی شود.

 

همزمان خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که پسکوف در مورد پیشنهاد لوکاشنکو برای برقراری آتش بس در اوکراین تصریح کرد: عملیات نظامی ویژه همچنان ادامه دارد، زیرا اکنون این تنها راه برای دستیابی به اهداف تعیین شده توسط کشورمان است.

 

سخنگوی کاخ کرملین افزود که روسیه درخواست الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس برای آتش بس فوری در اوکراین را بررسی خواهد کرد ولی در حال حاضر کشورش با صلح نمی‌تواند به اهداف تعیین شده دست یابد.

 

وی گفت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد پیشنهاد صلح با همتایش در بلاروس صحبت خواهد کرد ولی برخی از مفاد صلح پیشنهادی غیرقابل اجرا هستند چون اوکراین همچنان از دستورات غرب پیروی می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023