سندرز: جهان دیگر نمی تواند سیاست های ترامپ را تحمل کنداخبار,اخبار بین الملل,سندرز

سناتور دمکرات و نامزد انتخابات مقدماتی آن حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی.ان.ان تاکید کرد که جهان دیگر نمی تواند سیاست های دونالد ترامپ را تحمل کند.
به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان، برنی سندرز گفت: جهان دیگر قادر نیست سیاست های یکجانبه گرایانه رئیس جمهوری آمریکا را تحمل کند. من دیگر نمی توانم این رئیس جمهوری را که دایما به دنبال مناقشه و منازعه با همسایگان و متحدان آمریکا از جمله مکزیک و کانادا است، تحمل کنم.

 

وی با انتقاد از سیاست های کاخ سفید در قبال مکزیک نیز افزود: ما به روابط خوب و دوستانه با مکزیک نیاز داریم. این کشور مانند کانادا همسایه ما است و داشتن بحران دائمی با همسایگان، بزرگترین راهبرد دولت کنونی آمریکا محسوب می شود.

 

همچنین سندرز روز گذشته (یکشنبه) در اظهاراتی با استناد به نظرسنجی های منتشر شده از شکست ترامپ در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می گوید: «می دانم که تمام این نظرسنجی ها از شکست ترامپ در انتخابات حکایت دارند و من نیز درایالت های میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین از او جلو هستم.»

 

وی افزود: «از نظر من، ترامپ حریف قدری است اما او یک دروغگوی روانی است که از گفتن هیچ چیز و انجام هیچ کاری ابایی ندارد.»

 

طبق نظرسنجی موسسه «مورنینگ کانسولت» که هفته گذشته منتشر شد، نرخ مقبولیت ترامپ در ایالات ذکر شده منفی بوده است.

 

با این وجود یک نظرسنجی که توسط شبکه خبری سی ان ان منتشر شد، نشان می دهد که بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ مجدداً پیروز خواهد شد. از میان یک هزار شرکت کننده در این نظرسنجی ۵۴ درصد باور دارند که ترامپ پیروز خواهد شد و ۴۱ درصد او را بازنده این انتخابات می دانند.

 

تاکنون از حزب دمکرات ۲۴ نفر خود را نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کرده اند، این درحالی است که از حزب جمهوریخواه به جز شخص رئیس جمهوری تنها "بیل ولد" (Bill Weld)فرماندار سابق ایالت "ماساچوست" خود را نامزد این انتخابات کرده است.

 

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مطابق با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می شود.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------