پلوسی: پنس قانون اساسی را به نفع ترامپ زیر پا گذاشته استاخبار,اخبار بین الملل,پلوسی
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، معاون رئیس‌جمهور این کشور را به نادیده گرفتن قانون اساسی به نفع مالی دونالد ترامپ متهم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری هیل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس، معاون رئیس جمهور این کشور برای اقامت در هتل ترامپ در ایرلند انتقاد کرد.

 

پلوسی روز پنج شنبه گفت معاون رئیس جمهور با اقامت در هتل دونالد ترامپ در ایرلند قانون اساسی این کشور را به نفع مالی رئیس جمهور فروخته است.

 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد پنس جدیدترین مقام منتخب جمهوری خواه است که رئیس جمهور را قادر به نقض قانون اساسی می‌کند. مردم آمریکا شایسته رفتار بهتری از سوی دولت خود هستند.

 

در ادامه بیانیه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا آمده است: معاون رئیس جمهور متعهد شده که دولت از قانون اساسی دفاع و در مقابل تعبیر‌های افراطی از قانون اساسی مقابله می‌کند. در عوض دولت ترامپ-پنس متن قانون اساسی را نایده گرفته و آن را به نفع جیب ترامپ به فروش گذاشتند.

 

پلوسی همچنین املاک ترامپ را سیاه چاله‌ای برای پول مالیات دهندگان توصیف کرد.

 

اقامت معاون رئیس جمهور آمریکا در یکی از املاک او در منطقه دونبرگ در سفر اوایل این هفته به ایرلند با واکنش‌های انتقادآمیز دموکرات‌ها همراه شد. پنس در حالی در دونبرگ اقامت گزید که این هتل از محل نشست‌های او با مقامات ایرلندی ۱۸۰ مایل فاصله داشت. پنس دوشنبه و سه شنبه شب را در هتل بین المللی ترامپ در دونبرگ گذراند. بنا به گفته سخنگوی معاون رئیس جمهور آمریکا، ترامپ مستقیما از پنس نخواسته تا در املاک او در ایرلند اقدامت کند، اما این پیشنهاد را به او داده است.

 

پیشتر تد لیو، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا، با انتقاد از اقدام معاون ترامپ که تضاد منافع شخصی رئیس‌جمهور با منافع ملی به حساب می‌آید، گفت پنس با اقامت در هتل رئیس جمهور پول‌های مالیات دهندگان را به سمت (جیب) ترامپ هدایت می‌کند. این نماینده دموکرات خطاب به پنس نوشت: شما به (پایبندی به) قانون اساسی سوگند یاد کردید نه به دونالد ترامپ.کمیته ملی دموکرات‌ها نیز در اعلام کرد پنس با دلار‌های مالیات دهندگان، خانواده ترامپ را ثروتمندتر می‌کند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------