آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

رئیس جمهور کره‌جنوبی: این اولین بار است که رهبر کره‌شمالی عذرخواهی می‌کند

«مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی از عذرخواهی «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، بابت کشته شدن یکی از کارکنان شیلات کره جنوبی که به دست ارتش…


دیدار حریری با عون/ تاکید حزب الله بر اهمیت تشکیل سریع دولتاخبار,اخبار بین الملل,دیدار حریری و عون
همزمان با دیدار حریری با میشل عون، جنبش حزب الله بر ضرورت تشکیل سریع دولت لبنان تاکید کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از سایت ریاست جمهوری لبنان، سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور لبنان پنجشنبه شب با میشل عون رئیس جمهور این کشور در کاخ ریاست جمهوری در منطقه بعبدا واقع در شرق بیروت دیدار کرد.

 

حریری بعد از این دیدار به خبرنگاران گفت: برای رایزنی و گفت وگو با جناب رئیس جمهور به کاخ ریاست جمهوری آمدم و رایزنی هایم را با دیگر گروههای سیاسی لبنانی تکمیل خواهیم کرد.

 

در همین راستا، رئیس جمهور لبنان امروز با شمار دیگری از سیاستمداران لبنانی دیدار کرد.

 

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز به نوبه خود به گفت وگو و رایزنی با شمار دیگری از مسئولان و سیاستمداران لبنانی برای رسیدگی به اوضاع لبنان ملاقات کرد.

 

تاکید شیخ نعیم قاسم بر اهمیت تشکیل سریع دولت

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان نیز امروز در سخنانی ابراز امیدواری کرد که گام های مربوط به مامور کردن (فرد مورد نظر) برای تشکیل دولت و نیز تشکیل آن طولانی نشود تا باعث وقت کشی و تاثیر منفی بر مردم نگردد.

 

وی تصریح کرد: ما برای تسریع در تشکیل دولت و بهره برداری از تجربیات گذشته برای گام برداشتن به جلو تلاش می کنیم.

 

شیخ نعیم قاسم بار دیگر خواسته های اقتصادی و اجتماعی تظاهرات کنندگان را تایید کرد، اما درعین حال درخصوص کسانی که می خواهند تظاهرات آنها را برای منافع خود به سرقت برده و از مسیر خودش خارج کند، هشدار داد.

 

معاون دبیرکل حزب الله سپس این سوال را مطرح کرد که چرا تا امروز کمیته ای مرکزی به عنوان سخنگوی این تحرکات وجود ندارد؟ زیرا اگر کمیته مرکزی مشخص شود، معلوم خواهد شد که اعضای آن چه کسانی هستند و در این صورت ورود نفوذی ها به آن دشوار خواهد بود و نخواهند توانست به طور پنهانی کار کنند، اما اگر تحرکات بدون رهبری مشخص و اعلام شده ای باشد، در این صورت، افراد پشت پرده باقی می مانند و بدون دغدغه ای، هرکاری می خواهند می کنند و بدون شناسایی شدن، دست به فتنه انگیزی می زنند.

 

وی از جنبش مردمی اصیل لبنان خواست تا یک رهبری مشخص را تعیین کند تا با مردم صحبت کرده و خواسته های آنها را در چارچوب حقوق و حد و مرزها مطرح و بر دولت نظارت و از آن سوال کرده و بازخواست کند و دستاوردها را ببیند و همه تحولات را دنبال کند و مردم را درخصوص چگونگی تحقق مطالبات اجتماعی و سیاسی همراهی کند.

 

شیخ نعیم قاسم "بر لزوم تسریع در تشکیل دولت و تلاش برای تجربه اندوزی از مشکلات و کوتاهی گذشته به منظور گام برداشتن به جلو" تاکید کرد و گفت: امیدواریم که گامهای مامور کردن (فرد مورد نظر) برای تشکیل دولت و تشکیل آن زیاد به تاخیر نیفتد، زیرا زمان تلف خواهد شد و هر اندازه این زمان طولانی تر شود، آثار و پیامدهای منفی آن بر مردم بیشتر خواهد شد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------