آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , آزمایش‌های موشکی

واشنگتن درباره ادامه آزمایش‌های موشکی به کره شمالی هشدار داد

نماینده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید آزمایش‌های موشکی کره شمالی غیرسازنده است و برای پیونگ‌یانگ تبعات از پی دارد. به گزارش فارس، در حالی که…


آمریکا در حال ساخت آزمایشگاه‌هایی برای تولید سلاح‌های بیولوژیک استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
دبیر شورای امنیت ملی روسیه دوشنبه گفته آمریکا در حال ساخت آزمایشگاه‌هایی در سراسر دنیا برای تولید سلاح‌های بیولوژیک است.

به گزارش فارس، یک مقام ارشد روسیه گفته ایالات متحده در حال ساخت شبکه‌‌ای از آزمایشگاه‌ها در سراسر دنیا برای تولید سلاح‌های بیولوژیک است. 

 

«نیکلای پاتروشف»، دبیر شورای امنیت ملی روسیه در مقاله‌ای در روزنامه «Rossiyskaya Gazeta» درباره این موضوع هشدار داده است. 

 

او در این مقاله نوشته است: «فعالیت پنتاگون برای ایجاد آزمایشگاه‌های بیولوژیک در سراسر دنیا به خصوص در کشورهای عضو اتحاد کشورهای مشترک‌المنافع که در حال انجام تحقیقاتی در خصوص بیماری‌های عفونی هستند و در آنها امکان ساخت سلاح‌های بیولوژیک وجود دارد، محل نگرانی‌ ویژه است.»

 

پاتروشف در ادامه این مقاله بر ضرورت همکاری کشورهای بین‌المللی، از جمله از طریق امضای توافقات ایمنی دوجانبه میان کشورها تأکید کرده است. 

 

پیش از این هم «گوزل می‌تدیناوا» پروفسور دانشکده تاریخ و روابط بین‌المللی دانشگاه روسیه- تاجیکستان در میزگردی با موضوع «وضعیت محیط زیست آسیای مرکزی: مسائل و راه‌های حل‌وفصل» از احتمال ساخت سلاح بیولوژیک در آسیای مرکزی توسط آمریکا خبر داده بود.

 

سلاح‌های بیولوژیک، مواد سمی بیولوژیک یا عوامل عفونت‌زا مانند باکتری، ویروس و قارچ هستند که دولت‌های برخی کشورها از آنها برای کشتن یا فلج کردن انسان‌ها استفاده می‌کنند. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------